Complex

Jak se říká lidem, kteří musí stále mít prvotní slovo?

Nejde spíš o první slovo?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se říká těm lidem, kteří chtějí mí první slovo? Může to být třeba manipulátor, egoista, kritik atd.

Ten, kdo slovo jako prvnívymyslel, bylo to slovo prvotní, základní, starobylé, tudíž některý „starobylec“,, ktelrý žil v dávné minulosti – souvisí s genetickou i morfologickou typologií jazyka.

Prvotní slovo patří do oblasti jazykovědy. Např. U Schleichera se vyznačuje tím, že není ani jménem, ani slovesem,. Musí mít podobu základní či primitivní věty, tj. bez zvukového rozlišení zahrnuje význam slovesa i jména, případně jiných slovních druhů.

school (odstatné jméno) – school (sloveso) – angličtina je izolační typ jazyka na rozdíl od češtiny.

August Schleicher, německý jazykovědec, který zkoumal vývoj jazyků – v prehistorickém a historickém období.

Pro zájemce viz odkaz –

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/August_Schle­icher

Podle podle poznámek z přednášek o jazykovědě.

S tím Bohem a slovem je to jinak.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-slovo-je-nejvice-nadrazene

"Bůh je Slovo, ano, I když z pohledu jazyka je to jinak.

"Výraz <slovo> je uveden s velkým písmenem, aby bylo zřejmé, že se nejedná o slovo ve smyslu verbálního výrazu, jako je třeba <houska>, <hrnec> nebo <strom>. V původním textu je uveden výraz <Logos>, který do češtiny překládáme přímo jako <Slovo>, ovšem původní řecké <Logos> má mnohem širší význam.

Vyjadřuje racionální strukturu vědomosti.

Odkaz na “Logos” je dodnes skryt například v označení disciplin poznání: zoo-logie (tzn. slova o zvířatech), bio-logie (tzn. slova o životě), geo-logie (tzn. slova o Zemi), log-ika, atd."
https://hleda­ni.gnosis.cz/

Další odpovědi
ivzez

Co míníte obratem „musí mít stále prvotní slovo“?
Neznám nikoho, kdo by chtěl mít mít „prvotní slovo“.

Dochy

Také si nejsem jist, co je to „prvotní slovo“… Nějak mně napadlo:
„Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha…“
http://www.bi­blenet.cz/app/bi­ble/passage?pat­h=jan+1%2C1-3&search=Otev%C5%99%C3­%ADt

A jinak bych typoval „předřečník“ 😉

independent

Odpověď neznám, ale znám odpověď někomu, kdo musí mít furt poslední slovo.
„ty musíš mít furt poslední slovo“, na to už většinou neodpoví a poslendí slovo jsi měl ty. lol