zjentek

Jak se necítit trapně, když se cítím 100% dítě, ale všichni ostatní mně vykají?

Vznikají pro mě velmi zapekleté, bizarní situace.

Nejlepší odpověď
Kepler

🙂 Musíš si konečně připustit, že jsi přece jenom trochu vyrostl.

Další odpovědi
led

V neskoršom veku sa ľudia často vnútorne približujú k poznaniu, že opäť sú deti. Vnútorný pocit dieťaťa nemusí byť zhodný so skutočným vekom dospelého. Nič si z toho nerobte, ľudia vás často oslovujú podľa vašich vonkajších fyzických prejavov.
nepíšete ako staré dieťa sa cítite, tak som vás radšej „presunula až medzi tie najmenšie, ktorým je úplne jedno či im vykajú, alebo tykajú.
Takže pokiaľ nebudete ležať v kočíku, mať dojčenské oblečenie a cumlík v ústach, nik vám nebude hovoriť, "aha aký milý chlapček, ty moje bábätko, ťuťuli, muťuli…“

dudu

Stále platí, že kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem, takže v pohodě. Horší bude až budeš potřebovat nosit pemprsky i do společnosti a ztratíš schopnost se sám přebalit.

aliendrone

Jedině usilovným tréninkem. Mně už to dneska ani nepřijde, prostě jsem si časem zvykl. Naopak jsem poslední dobou až alergický na přísně formální jednání. Jedna ségra mi tvrdí, že jsem zamrzlej puberťák, druhá zase odborně cintá cosi o strachu si připustit svůj skutečný věk, ale obě jsou to blbky, takže nevím. ;) :D :D

Pokud se budeš častěji pohybovat v prostředí kde je velké procento mladých, tak si časem zvykneš. :)

Muffz

Taky s tím mám problém, hlavně při výuce na VŠ, kde rozdíl mezi mnou a studenty je jen pár let. Já jim vykám, oni mi taky. Je to ale potřeba v rámci určení mezí, kdybych si od nich nedržel profesní odstup, tak by z výuky byla anarchie. Samozřejmě se k sobě chováme jako kamarádi, ale aspoň to vykání nás odlučuje.

Nejlepší je, když se zažerem do nějakého problému, tykáme si jako kdesi u piva a po deseti minutách se vrátíme k vykání :) .

Obecně když to situace dovolí, tak chci, ať mi všichni tykají a říkám jim to při prvním „dobrý den“.

Roman71

Zjentku, víš jaký je rozdíl mezi malým klukem a dospělým mužem? Prý jen v ceně hraček :D ..tak si s tím nelam hlavu. Kdo si hraje, nezlobí. Ale vylez už z toho stohu a schovej ty sirky! 😉

Michala11

Kašli na trapnos a užívej, ostatní můžou jen závidět. To je dar, ne prokletí. Ať vydrží!

zjentek

Ťuťuli muťuli, jé, to by bylo rozkošné. Ovšem je možný, že by to vadilo stejně jako to vykání. ;)

No ne, já tento dotaz položil v takovým čase, aby budil dojem, že se ptám jako já, ale ve skutečnosti tím kamufluju známýho, kterýho se to týká… to jenom aby bylo jasný…