jak se mam zbavit zarlivosti???

uz jsem s pritelem skoro osm let a myslim,ze zarlim cim dal vice,poradte mi prosim,jak se toho zbavit,zarlim asi na vsechno,chtela bych ho mit jen pro sebe.jsme na sebe oba velmi vazani.

Nejlepší odpověď
vagra

Doporučuji navštívit odborníka,psycho­loga,protože sama máte opravdu malou šanci se jí zbavit.Žárlivost se postupem času stane chorobnou!Jestli chcete zachovat vztah se svým přítelem a nechcete o něj přijít,udělejte to co nejspíš,neléčená žárlivost se bude stupňovat!!

Další odpovědi
panenka

zde vám přikládám článek jak se zbavit žárlivosti.

Žárlivost – jak se jí zbavit Žárlivost asi každý dříve či později pozná. Někdy se jedná o lehkou až lichotící žárlivost, někdy naopak o těžkou, která zahrnuje i násilí a omezení osobní svobody. Přehnáná žárlivost dokáže postupem času zaručeně udusit sebe lepší vztah. Čím více se dotyčný snaží toho druhého kontrolovat, tím více ho ztrácí.

Základ je uvědomit se, že žárlíte a začít přemýšlet nad tím proč ? Velmi vhodné je promluvit si o tom se svým partnerem a požádat jej o pomoc v předcházení žárlivých scén. Snažte se především uvědomit si příčiny žárlení, jedině tak se můžete snažit žárlivost z Vašeho vztahu vymazat. Uvedeme si několik příčin žárlivosti a možná se v některém případů poznáte.

Příčiny žárlivosti
Nedostatek sebedůvěry
Bojíte se, že Vás partner opustí, že Vás snad nemiluje tak jako vy jeho ? Myslíte si, že je někdo přitažlivější než vy, že vy nejste dostateční ? Přesně to mohou být důvody k žárlivosti. Máte ohromnou potřebu být milováni. Jste závislí na názorech okolí a zejména vašeho partnera. Vyhledáváte důvod, proč nejste dost dobří, proč by partnero chování mohlo nasvědčovat tomu, že Vás nemiluje. Často jde o absurdní situace, kdy vidíte nevěru v televizním seriálu a hned se tento případ snažíte navléknout na vašeho partnera. Postupně můžete začít žárlit nejen na partnera a lidi se kterými se stýká, ale také na jeho koníčky nebo věci, které má rád. Když jde do práce, bojíte se co tam dělá. To sáme pokud jde na trénink, když je doma sám. To vše ve Vás probouzí pochyby.

Strach z konkurence
Často také žárlivost vzniká s partnerova extravagantního vystupování a oblékání. Pokud je s každám hned kamarád a v případě dívky chodí neustále ve vyzývavém oblečení. Probouzí to ve Vás myšlenky, na to, kolik lidí se pokusí s Vaším partnerem začít flirtovat a dostat se jej do postele.

Ego
Někdy může žárlivost vyvolávat i Vaše ego a sobeckost.Zejména ohnivá znamení, si přejí být středem pozornosti, bez ohledu na druhé. Pokudmá partner i jiné zájmy, začnou jej omezovat a podezřívat. Tím se startuje kolotoč, kdy se snaží partner více uvolnit ze vztahu a vy jej o to více pronásledujete.

Důkaz věrnosti neexistuje
Neexistuje žádný důkaz věrnosti, který by bylo možné žárlícímu předložit. Žárlivec si začíná svého partnera představovat ve smyšlených situacích a mnohdy ho svými scénami do cizí náruče pošle.

Určitá míra žárlivosti ke zdravému vztahu patří. Každý přece žárlí, jen se to nesmí vymknout z ruky. Když někdo k někomu patří, neznamená to, že ho ten druhý vlastní. Základem dobrého partnerského soužití je oboustranná důvěra. Mluvte pokud možno klidně se svým partnerem o svých citech k němu a o strachu z toho, že vás opustí. Tímto klidným jednáním se vyhnete výčitkám a obviněním, protože scénami a vyčítáním ho ženete do opozice.

Chorobná žárlivost
Vzniká, i když k ní partnerovo chování nezavdává příčinu. Žárlivec promítá své paranoidní podezření na věrného partnera a nechápe, že nemá vlastně žádné opodstatnění. Jde o obsesivní jednání založené na paranoiditě (podezíravosti, vztahovačnosti), jejíž příčinu lze hledat v nejistém dětství.

Jak na žárlivost
•Pokud žárlíte, je důležité si uvědomit, že ten, kdo má problém, jste vy.
•Pokud vás popadne záchvat žárlivosti, zkuste nějakou dobu počkat, než cokoliv začnete řešit. Zatímco budete tiše bojovat se svými pocity, naučíte se je překonávat a postupně se budete zdokonalovat.
•Uvědomte si, že partner není něco, co vlastníte, a že láska je především svoboda nechat druhého žít.
•Nejednejte se svým partnerem jako s věcí.
•Nevyužívejte triky a manipulace, aby jste jej k sobě připoutali.
•Nečiňte svého partnera jediným středem svého života. Mějte své koníčky, věnujte se svým přátelům.
Několik citátů na závěr
Muži žárlí na své předchůdce. Ženy žárlí na ty, co přijdou po nich. (Marcel Achard)

Žárlivost je saň, která se krmí nejistotou a pase pořád po nových soustech neklidu a trápení. Jakmile jí dáme jistotu, buď umře hlady nebo nás v zuřivosti rozsápá. (Francois de la Rochefoucauld)

Zdroj: http://www.sex­poradna.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=49:arli­vost-jak-se-ji-zbavit

kikinka2210

Zkuste s ním prožít něco hezkého,příjem­ného.Skuste na to zapomenout.

člověk

jednoduše,rozejděte se ,protože zničíte jeho i sebe

glorie

Nejsi narozena náhodou ve znamení štíra? Mám také takový problém a myslím že se toho nezbavíme nikdy. Ten druhý k tomu vždy musí dát nějakou příčinu. Nevím, bojuji s tím i když právě v poslední době bych raději žárlila než měla problémy jaké mám, to mi věř. Nic si z toho nedělej. Přítel tě určitě miluje takovou jaká jsi a proto s tebou je. Znáš to přísloví: Kdo nežárlí nemijuje!