AlenkaPupik

Jak se zbavit toho strachu ze vztahu?

Dobrý den. Jak se zbavit toho šíleného strachu ze vztahu, z oddání se tomu druhému? Tedy, já měla pár vztahů ale většinou vznikly z mé vlastní iniciativy- nechtěla jsem být sama, tak jsem si vybírala muže, u kterých jsem prostě nějak vycítila, že mi budou oporou-já vím, že je ošklivé do vztahu s druhým s tímto vědomím jít ale já mám prostě strach oslovit muže, který mě opravdu přitahuje a názorově je mi sympatický ale takových se paradoxně hrozně bojím. Nedávno jsem poznala muže, nebudu popisovat celý román ale proběhlo jedno, dvě, tři rande a já se čím dál tim víc opět uzavírala, i když jsme měla zájem a dotyčného začala mít ráda a on mě. Jenže jsem se začala chovat hrozně, moje chování k němu bylo každý den jiné…prostě nevím co se děje ale začala jsem se docela slušně zamotávat do celé situace. Ani se nebudete divit ( a jemu také ne), že mě dotyčný nechal s tím, že budeme jen kamarádi. Později mi s takovým lehkým úsměvem na tváři oznámil: No jo no, ty jsi prostě z oceli. A já moc dobře vím, že to tak není, je to jen maska…ale jak se jí zbavit? Je mi líto, že jsem to takhle po.....

Nejlepší odpověď
zjentek

hele, pupik, dám ti radu: kup si psa nebo kočku a nech to nějakej čas vyhnít. Tady, kde se nacházíš, už je všichni maj. Ne že bych ti nerozuměl. Naopak! A právě proto ti radím co ti radím .)
Doplňuji:
tak dobře, vysvětlím. Ženy z principu neoslovují muže a něžní a citlivý muži zase neosloví ženu, jelikož jim to jen tak cit nedovolí. Zato vesměs takové ty „lopaty“, nebo „burani“, nebo co to je, nemají problém s oslovením kdykoli a kdekoli. Žena ale na oslovení převážně celou dobu čeká. Tak už teď víš, proč jsou ty vztahy dnes takové, jaké jsou a jak to hýbe svět. děním?

Další odpovědi
Drap

To musíš změnit sama, žádná jednoduchá rada na to neni. Můžeý vyhledat pomoc psychologa.