vema

Jak se léčí pásový opar?

Nejlepší odpověď
mosoj

Antivirotika a na bolest analgetika.

Pásový opar je virové onemocnění, nebezpečné zejména v oblasti oka ( hrozí ztráta vidění). Pasový opar je druhé kolo planých neštovic.

Další odpovědi
hanulka11

Léčba pásového oparu

Léčba pásového oparu by měla být zahájena co nejdříve po nástupu příznaků (nejlépe do 3 dnů). Nevyskytnou-li se komplikace, trvá léčba 5 – 7 dní.

Léčba je symptomatická (léčí projevy nemoci, nikoli její příčinu). Kombinují se obvykle protizánětlivé, analgetické (proti bolesti) a virostatické prostředky.

Virostatika se podávají buď v tabletkách nebo v infuzích (nitrožilně). Nejčastěji se používají virostatika s účinnou látkou aciclovir (Zovirax, Herpesin, Provirsan), jinou možností je látka valaciclovir (Valtrex)

Antibiotika se při léčbě pásového oparu podávají jen u starších či oslabených lidí jako prevence sekundární bakteriální infekce, která by u takového pacienta mohla nepříjemně zkomplikovat léčbu.

Někdy bývá doporučováno zvýšit příjem vitaminu B (ačkoliv účinnost vitaminů na léčbu pásového oparu nebyla s jistotou prokázána).
Jak si mohu pomoci sám

Při léčbě pásového oparu je vhodné urychlit zasychání puchýřků aplikací např. tekutého pudru a naopak po zaschnutí a při odlučování krust zvláčňovat postižené místo změkčující mastí s antiseptiky či antibiotiky.

Pro nekomplikovaný průběh léčby se doporučuje sucho a teplo a dále existuje mnoho potravinových doplňků, které mohou při léčbě více či méně pomoci. Jsou to např.:

L-lysin – podporuje hojení
Vironal – má protivirové účinky
Echinacea – zvyšuje obranyschopnost
Pupalkový olej a vitamin E – příznivý vliv na hojení kůže

Vhodné je konzumování např. pivovarských kvasnic (vitamin B), česneku (přírodní antiseptické účinky)

vypsáno z netu

anonym

Léčí se dost dlouho a také to prý pěkně bolí. Kolegyně z práce byla na marodce skoro dva měsíce a brala na to antibiotika, ibuprofen a stěžovala si, že se nemohla ani obléct.
Pokud máte takový problém, neváhejte a běžte k lékaři. Je důležité začít léčbu co nejdříve.

Pásový opar: příznaky, léčba (herpes zoster) – Vitalion.cz
Popis pásového oparu Léčba pásového oparu Komplikace pásového oparu
… vyčerpávající psychické stavy či drastické léčby..). Snížená imunita je typická pro vyšší věk. Rizikovým faktorem pro rozvoj pásového oparu je tedy také stáří (což potvrzuje fakt, že častější výskyt je zaznamenaný u osob nad 60 let).
nemoci.vitali­on.cz/pasovy-opar/

Pásový opar léčba – uLékaře.cz
Pásový opar, herpes zoster, je onemocnění vyvolané herpetickým virem. Typicky se projevuje bolestmi v průběhu postiženého nervu a následným výsevem puchýřků na kůži. Léčba pásového oparu je velmi svízelná. Musí být zahájena co www.ulekare.cz/ne­moci-vysetreni/pasovy-opar-lecba

Pásový opar – foto, příznaky, léčba
Pásový opar se léčí asi měsíc, je to však individuální. Záleží i na místě, které je postižené. Během léčby se podávají léky od bolesti (analgetika), aby se pacientovi, co nejvíce ulevilo. Komplikované případy se léčí v nemocnici, většinou … pasovy-opar.cz/

Léčba pásového oparu
Dozajista si většina z nás pamatuje, jak si prodělala plané neštovice a co obnášela jejich léčba. V případě pásového oparu se dá konstatovat, že základ je taktéž tvořen symptomatickou léčbou, kdy se mírní projevy onemocnění.
pasovyopar.or­dinace.biz/lec­ba.php