Saurus

Jak nejlépe léčit neštovice?

Dobrý den, můj 18-ti měsíční syn právě prodělává neštovice, a jsem už z toho docela zoufalá. Má toho plnou hlavu (kde to nejde pořádně pudrovat), a má spoustu hodně velikých neštovic, i na obličeji, kde si jeden takový veliký pupínek rozškrábl a já se obávám že bude mít jizvy… Má to i v očičku a v puse. Na doporučení paní doktorky pudrujeme, podáváme fenistil, nekoupeme a nechodíme na sluníčko, ale slyšela jsem že to jde léčit i jinak, někdo říká že se dítě umývat musí i několikrát denně, jiný zase říká že se umývat nesmí… Jsem z toho docela zmatená a chci udělat pro syna to nejlepší a tak se chci zeptat, jaké máte vy zkušenosti s léčbou, a jestli neznáte nějaký zaručený postup, který by zajistil kratší a lehčí průběh a zminimalizoval riziko jizviček. Děkuji.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tady je pár odpovědí na neštovice.
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­106&q=ne%C5%A1to­vice%3F&sa=Vyh­ledat#951