Kepler

S kterým mazáním máte nejlepší zkušenosti?

Z nevysvětlitelných důvodů mě rozbolel jeden loket. Už jsem se namazal kdečím, ale nezabral mi ani Olfen gel, ani trnková ohnivá voda z poličenské pálenice.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Manželce „zabírá“ na bolesti nejvíce klasická Alpa Francovka. A pokud se jí „napácuje“, tak pokud neuteču, ta mám perfektní mentolový „fet“.
Mě ovšem tedy nezabírá. Na mé problémy, bohužel, nezabírá ani „svěcená“.
Ale mé, životem prověřené heslo je : „příroda léčí, práce uzdravuje“.
Takže pokud vyrazím do lesa, nebo se dám do zajímavé práce, tak se hned cítím líp.
Co se týká lokální bolesti (viz Tvůj loket) je většinou důležité zjistit (a případně, pokud jde, odstranit) příčinu. Může jít o mechanické poškození (ani si to neuvědomíš a někde se „jebneš“ – můj častý případ), nebo o přechlazení a pak zánět.
Jinak, v našem věku, je artróza celkem běžná.
Ale nezoufej, třeba to přejde samo. Ale každopádně „jednou bude líp“.:-)

Další odpovědi
zjentek

Možná jsem si vždy jen namlouval, ale fungovalo to. Na takové ty „naražené“ bolístky kostival, na „natažené“ něco s kafrem (vyjímečně mentolem) a na ty bezdůvodné pak ta trnkovica. (;

aliendrone

To se nediv, že ohnivá voda nezabrala, když ji na sebe MAŽEŠ! Musíš se ohnivou vodou ZMASTIT jak carský důstojník, aby to pomohlo. Zkusils růžové lentilky? Na tyhle malé lapálie jsou celkem dobré, tedy pokud nejsi z těch, co je dlabají po hrstech . ;) :D :D

Jestli je to dlouhodobé, zajdi za felčarem, však víš, kulomet je jistotatatata a čím dřív se průšvih rozpozná, tím lépe. :)

Ametyst

Nedám dopustit na zmrazené gelové polštářky, které vždycky uleví kloubům.

Meggie2

Tygří mast z Thajska

paul1

Výborný je kostival, roste nám na jednom místě – u malin. Používáme listy.

Arne1

Fastum Gel. Nebo nějak podobně se to jmenuje.

elkon

Na tenisový loket běžné masti nefungují. Pomohl mi přípravek Profenid gel, tuším že je švýcarský.

Emefej

Zklamal jsi mě. Nadpis otázky tak hezky eroticky dráždivý, dychtivě to rozkliknu a on z toho vypadne obyčejný bolavý loket. S ním jeď do Jáchymova (to myslím bez legrace, opravdu mi tam s klouby pomohli, právě jsem se vrátil a jsem jak znovuzrozený).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: co to jsou ty růžové lentilky? Docela mě pobavila představa, že bych si koupil 10 balení Lentilek a jako Popelák z nich vyzobával jenom ty růžové. To asi nebude ono, co?

aliendrone

Kepler>>> Růžové lentilky, jinak též známé jako Babí zob je skupina volně prodejných léčiv jako Ibalgin, Brufen a kdovíjakých dalších „my také“ pilulí sloužících ke zmírnění bolesti. Užívají se často ve velkém, proto ty lentilky (i velikost je podobná). Růžové proto, že jsou růžové.
https://www.ze­nysro.cz/blogy/zdra­vi-a-zivotni-styl/bolest-je-dulezita-ruzovy-zazrak

elkon

To jsou všechno přípravky, které tlumí bolest, ale neléčí příčinu, takže k ničemu.

aliendrone

elkon>>> Téměř bych souhlasil, ale ony mají i mírné protizánětilvé účinky, takže pokud to vychytá (nějaký zánět) v počátku, MŮŽE to zabrat (zvláště když „tělo zabojuje“). Zpravidla ale je to tak, jak píšeš.