independent

Jak se léčí neštovice?

nám dali betadin pro pěti leté dítě

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Betadine není lék, to je prostě jódová dezinfekce. Nevím jak na neštovice, ale na poranění funguje bezvadně. Smrdí, ale nepálí.

Další odpovědi
Kepler

Plané neštovice: pacientovi je doporučováno puchýřky mazat tekutým pudrem nebo antiseptickou mastí, které urychlují vysychání vyrážky, zmírňují svědění a brání další infekci. Dále jsou nemocnému předepisovány léky proti horečce (antipyretika) či léky proti bolesti hlavy.
Pokud dojde ke komplikacím a dojde ke vzniku progresivní varicelly nebo varicellové pneumonie, je třeba použít tzv. acyclovir, který zabraňuje rozmnožování viru a tlumí jeho dopad na organismus. Acyclovir je dostupný buď v tabletové anebo injekční formě. Tato metoda je však využívána jen v nejzazších případech. https://nemoci­.vitalion.cz/pla­ne-nestovice/
Neškrábat se, i když to hodně svědí!

Elli1706

Neštovice jsou virové onemocnění, takže žádná antibiotika.
Betadine, pokud vím, je nějaká mastička.. Na neštovice se podle mě hodí.
Jinak pupínky cca do dvou, maximálně tří týdnů by měly zmizet. Jen to chce prostě čas.

ivzez

Když byly dcery malé, používali jsme tekutý pudr,
který silně snižoval svědění.

Dochy

Tomu co tu popisují kolegové se říká „symptomatická léčba“. Puchýřky způsobují problémy, tak se léčí puchýřky. A čeká se než si s vlastní infekcí poradí tělo samo.