Jered

Jak se efektivně a rychle zbavit angíny?

Mám problém, už od začátku prázdnin mě trápí zahleněný krk a doktor stále tvrdil že je to v pořádku a že to přejde. Nicméně problém trval a tak mi doktor udělal výtěr a nasadil antibiotika se slovy že mám angínu. Týden sem poctivě ležel pil a kloktal šalvěj nicméně se to nezlepšilo a mám další antibiotika. problém je samozřejmě v tom že začala škola a já bych velice nerad zameškal hned takto na začátku. Poraďte mi prosím jak se toho mám konečně rychle a efektivně zbavit.

Nejlepší odpověď
quentos

stačilo si projít starší odkazy a už to mohlo dvacet minut působit. Cibulový zábal na krk a cibulová šťáva. Nejakutnější bolesti zmizí přes noc, u těžších případů do dvou dnů. Díky nim jsem na angínu či bolest v krku v životě nepotřeboval antibiotika.
Více viz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomozte-mi-prosim-nejakou-radou-jak-na-tezkou-anginu

Stejně ale radno ještě ležet a nenamáhat se ani poté, co příznaky zmizejí.

Další odpovědi
Michal Kole

Lepší je to opravdu vyležet.

Nedoléčená a přechození chřipka může způsobit zápal plic (zánět).

Protože bakterie nejsou úplně zabité, jsou jen oslabené, „regenerují“ a potichu se „mobilizují“ na silnější útok pomsty.

Možná ti doktor předepisoval dřív zbytečně antibiotika a bakterie si na ně vytvořily rezistenci a teď neúčinkují a musí se nasadit jiná, silnější, které zatím tvoje bakterie neznají.

cochee

Myslím si, pokud je to opravdu angína, že doktor udělal to nejlepší, co mohl – antibiotika, ovšem na základě toho stěru, to je velmi důležité. Stěr se musí kultivovat, aby se dalo zjistit, která antibiotka fungují nejefektivněji. Další věc je ale, že angína může být i virového původu (sice vzácně ale může, většinou je na vině vir herpes simplex, neboli starý známý pásový opar) a tu žádná antibiotika nepomohou, jen antivirotika – možná.

Michal Kole: nepleť si angínu s chřipkou, to je jedna věc, druhá věc je, že chřipka je viróza a jak jsem psal výše, antibiotika na virózu mají nulový účinek, maximálně poléčí sekundární přidružené problémy, které vzniknou tím, že chřipka oslabí organizmus a ten je pak náchylnější na bakteriální nákazu.

Reezo

prolej si frňák solenou vodou a kloktej slivovici. To mi poradil děda a docela rychle to zabírá 🙂 Jinak není od věci si dát hodkou koupel a potit se. Určitě bych nedoporučoval prášky a antibiotika. Lepší je pomoci tělu se s tím vypořádat, než si ubližovat. Stačí něco proti teplotě a bolesti a být v domácím prostředí, aby nehrozil horší průběh nemoci 🙂