Heidi0355

Jak se mám zbavit angíny do čtyř dnů?

Dobrý den,
Včera mě začelo bolet v krku a dnes se z toho rozehnala pěkná angína nejspíš. Nejsem si přesně jistá co to je. Bolí mě v krku a na hrdle, nemůžu mluvit a těžce polykám. Chtěla bych se vás zkušenějších zeptat jestli nevíte jak bych se toho mohla co nejrychleji mohla zbavit, nějaké tipy a triky.Za pět dní totiž odletám se svými dětmi na dovolenou a letenky byly drahé, a navíc nechci zkazit dětem prázdniny.
Předem děkuju za jakékoliv rady :)

Nejlepší odpověď
quentos

Stačí využít zdejší archiv a odpověď by byla hned. Dejte si na krk cibulový zábal. Návod už jsem psal třeba zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-nejlepsi-na-bolest-v-krku?podobna=1 nebo zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domaci-lek-na-bolest-v-krku?podobna=1
Když nezabere (což se stává jen v případech silných bolestí), stačí to další noc zopakovat. Ráno tu cibuli nezapomeňte vyhodit, má tu vlastnost, že do sebe (třeba právě z toho krku) nasaje všechno špatné.

Další odpovědi
ivzez

Poraďte se se svým lékařem. Tady získáte informaci o tom,
co komu zabralo na bolest v krku, ale Vám to pomoci nemusí.

Navíc byste se zbavila jenom té bolesti. Příčinu – v případě
angíny by šlo o infekci, by bylo nutné řádně vyléčit antibiotiky
(jinak byste mohla mít časem např. problémy se srdcem).

Přes internet nikdo nepozná, jestli jde
o nachlazení, virózu nebo infekci…

Podle mne jsou jedny zkažené prázdniny (proč vlastně?
→ po vyléčení byste mohla s dětmi jet jinam) mnohem menší
problém, než dlouhodobé zdravotní problémy maminky.