kikuše kiki

Pomozte mi prosím nějakou radou jak na těžkou angínu… :(

Mám strašnou angínu už týden a nic nezabírá, doktor mi dal pouze antibiotika, plus ještě beru oscilo a paralen na snížení horečky..... ale bolest v krku je pořád stejná....... Pomozte prosím...... :´(

Nejlepší odpověď
ahold

Několikrát denně kloktej slanou vodou(sklenka vody/půl lžičky soli). Je to hnusné, ale pomáhá to. Zábal si krk do suchého tepla. Už se nedoporučuje prisnitz.

Další odpovědi
venkovan

Zkus jód a krk si s ním vymazat. V lékárnách jsou ke koupení přípravky s jódem, které mají trubičku na stříknutí do krku
Je to hnusný, ale hodně účinný. Jestli se dokážeš trochu ovládnout – ať máma, táta, či zdravotní sestra krk jódem vymaže. Mne to poprvé udělali na ORL (krční) a naučili mne si to dělat sám (vymazat krk). Dneska víc ale stříknu. Je to potřeba opakovat – nevyléčí to najednou.
Ale týden na angínu není zas tak moc. Řekl bych, že se to tak za dva tři dny začne lepšit.
Doplňuji:
Huxa.
Angínu nezpůsobují viry, ale bakterie. Na viry antibiotika nepůsobí. na viry už dávno lékaři antibiotika nepředpisují. Různé zánět, jako třeba ta angina se nezřídla prodlouží, protože doktoři nechtějí hned nasadit ta nejsilnější antibiotika, ale zpočátku nasadí lehčí aby nebylo tělo těmito léky zbytečně zatěžováno.
Vir je žijící organismus – množí se, umírá.
Když je těžká angína – moc šancí než antibiotika není – není to tak dávno, co se na anginu umíralo či na těle zanechala těžká poškození například srdce apod.

briketka10

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&g­s_nf=1&cp=8&gs_id=74&xhr­=t&q=bolest+v+krku&pf=­p&output=sear­ch&sclient=psy-ab&oq=bolest+v&gs_l=&pb­x=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.r_qf­.&fp=a5676c497182763a&bi­w=960&bih=468

snad ti pomohou tyto odkazy z Googlu a výborná na bolest v krku je syrová cibule a med to jím celý rok preventivně :))
Doplňuji:
http://www.neo-angin.cz/m3/bolesti-v-krku/stare-domaci-prostredky.html

Tom20

Pravidelně jez česnek,prej to zabírá,co slyšim od dost lidí.

manon

Oscilo je podle mne na virové onemocnění, na chřipku. Na anginu lidový lék neznám, na bolest v krku šátek na krk a bylinkové čaje a ležet a spát a vypotit se – vedle antibiotik. Jestli nezabírají, tak znovu za doktorem…
Doplňuji:
Briketka: Budu oponovat – cibule i med jako prevence ano, ne na krk když bolí – to dráždí – dráždí i citron – i v čaji, dráždí i med i cibule. (Cibulový sirup je dobrý na kašel. Podrážděný krk chce klid).

mosoj

Pouze antibiotika ????

Nic účinnějšího nedostaneš pokud je to angina !!! Možná že bude třeba antibiotikum změnit, ale to je věc lékaře.
Pokud myslíš OSCILLOCOCCINUM tak to je homeopatikum. Na opravdovou anginu to bude zřejmě slabé.

huxa

berme v úvahu, že doktoři jsou tupci, co dávají na všechno antibiotika, přestože vir neni živoucí organismus a neni jisté, že antibiotika pomůžou ;) je to málo pravděpodobné… také berme v potaz, že to neschytal nějaký orgán (mandle, uzliny, …) – kdyby ses neléčila dle doktorů, pojišťovna by dělala drahoty s vyplácením ;)
lidový lék, tak jako na všechno existuje a tak jako na všechno je to slivovice :) jestli máš po týdnu horečky, doporučil bych paralen vysadit, stejně nezabírá, být v dece zakrytý a zhruba po třech hodinkách si ochladit zátylek+chodwidla. Zkus codein (musíte ho mít doma, je na předpis a doktor by ti jej na angínu nedal, ale tobě by vcelku bodl, aby jsi se cítila o trošku lépe). Nosit stále šátek kolem krku a pít teplé nápoje. Jestli se ti do 4dnů neuleví, běž k doktorovi a pokud bude možno, vyžádej si doporučení na ORL-ať ti udělají rozbor tkáně v mandlích. (něco jako biopsie).
Jestli nic nenajdou, zkus alternativní medicínu (homeopatika, meditace).

quentos

kdybyste si byla prošla starší odkazy na toto téma, ušetřila byste si 10 hodin bolestí v krku – takhle odpovídám až ráno. Už jsem tady ohledně tohoto totiž kdysi radil – stačí na noc zabalit krk do cibule (jednu větší cibuli nakrájíme na kolečka, vyskládáme na čistý kapesník, připlácneme na krk a převážeme šálou; nechte to tak zhruba jeden den a jednu noc). Obyčejně to má takovou sílu, že bolest zmizí (cibule je výborné přírodní antibiotikum – díky ní jsem umělá antibiotika v životě nepotřeboval!!!) – a pokud ne (tedy pokud je angína obzvlášť silná), stačí druhý den krk umýt a proces zopakovat.
100% účinnost, 100% přírodní, co víc si přát. Pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu lze ještě vzít dvě větší cibule, nakrájet na kostičky, dát do misky, prosypat cukrem a přiklopit víkem: za několik hodin cibule pustí šťávu, kterou je dobré ob několik hodin pravidelně pít. Nic moc dobrého, ale opět účinnost zaručena.
Doplňuji:
i ta cibule s cukrem se po několika použitích „vyšťaví“, lépe pak udělat novou a proces opakovat několik dní.

briketka10

manon ta cibule je od mý babičky a můj taťka ji užíval leta a teď ji zas užívám já a v odkaze na bolest v krku pro domácí léčbu je též uvedena odporuj mi jak chceš máš to marný mě to pomáhá :))

venkovan

Každý máme jinou imunitu a také záleži na intenzitě onemocnění.

manon

Tak jestli to pomáhá, tak nemůžu nic namítat :) Je pravda, že já ji v takové chvíli nepoužiju a tudíž nemůžu ani potvrdit ani vyvrátit, zda by pomohla. Třeba někdy zkusím.

briketka10

tak jo :))