priznicový obklad

priznicový obklad co je to prosím ?:) mám potrhan vazy v kotníku a mám si to dávat:(

Nejlepší odpověď
dave09

Takzvaný Priessnitzův obklad se skládá ze tří vrstev. První vrstvu, která je přiložená na těle, tvoří namočená a vyždímaná látka přibližně pokojové teploty. Ta se obalí igelitem a to celé se zabalí do nějaké suché látky. Po ohřátí namočené látky na teplotu těla (cca 30min) by se měl celý obklad obnovit.

Další odpovědi
alenka901

Priznicový obklad – mokrý obklad – igelit – suchý obklad – je učinnější, pokud se mokrý obklad pokape alkoholem, stačí klidně čistá vodka. Pozor ale ne líh. Můžeš taky zkusit ruce až po lokty ponořit do horké vody – tak horké jak sneseš a páru inhalovat.