Avatar uživatele
pusinka50

Čím léčíte angínu?

Včera jsem strávila den s mokrou umytou hlavou pod otevřenou větračkou. Dnes se mi hůře polyká, vstup uvnitř do jícnu je o dost menší než obvykle, je oteklý a zarudlý, zrovna tak čípek .
Jak se podomácku dá léčit angína, i když zajdu něco koupit do lékárny, ale k doktorce mi tento týden nevychází čas? Co vám pomáhá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga před 3747 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vždy si ten čas udělám a léčím to doktorem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Panák slivovice.
Pomůže i med a zázvor (třeba zázvorový čaj s medem).
___
Upřímně – tomu, co lze koupit v lékárně, nevěřím ani ´za mák´.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

zábal z cibule na krk na noc, napověděl by našeptávač. Osvědčené, vyspat se v tom a do rána je bolest pryč. V případě silné angíny maximálně ještě jednou zopakovat.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomozte-mi-prosim-nejakou-radou-jak-na-tezkou-anginu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Mám dobrou zkušenost se včasnou aplikací spreje do krku (Stopangin, Jox ap.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

v tvém případě není až tak důležité co uděláš, ale co neuděláš ..nekuř! To ti zabere nejvíce ..a dej si místo kouřovky nějaký ty cucací pastilky, co maj v lékárně. Dobré jsou přírodní, nejlépe šalvějové, ale o něco lépe než cígo ti udělá i septisan, nebo neoangin, když už to musí být. No a na příští zimu si letos vysaď lichořeřišnici, ober ty květy, dej do mrazáku a příští zimu máš vystaráno ..při příznacích vezmi1–2květy 5× denně, to zabere za den za dva :o
Doplňuji:
jo a ty různý látky, obsažený v šalvěji, lichořeřišnici a tak, se eklujou s tím kouřem a vznikaj úplně jiný, zákeřnější, takže kdyby se to u tebe míjelo účinkem, hledej chybu víš kde ..o těch syntetikách (septisan, neoangin) ani nemluvě, tam je to v kombinaci s kouřem snad přímo smrtelné :o

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

domácí slivovice

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Araxis

Zmrzlina.Rozhodně ne horky čaje…to akorát zánět poporuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Před patnácti lety, v sobotu mi v jihočeském městečku (o dovolené) na pohotovosti lékař doporučil toto:
http://www.le­karna.cz/angin-heel-s-tbl-50/
se slovy: „Přijďte se ve sředu ukázat, když to nezabere, napíšeme další ATB.“
Měsíc před tím jsem dobrala penicilinové ATB na jiný zdravotní problém.
Užívala jsem kapky a ve středu jsem mu zašla poděkovat.
Přeji brzké uzdravení!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Musis inhalovat,poslu ti to…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Rozpustit ve vlažné vodě aspirin a kloktat.
Potom horkou vanu, v které se rozpustí platíčko paralenu, 20 minut a potom honem do postele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

pusinko, a co vecer na nejakou pohotovost ? ja byla vloni taky az vecer..vratila jsem se z dlouhe cesty a nechtela jsem cekat do rana ..dali mi penicilin

  • iv-

před 3747 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

ad zjentek. heršvec, tobě to mý kouření nějak leží v žaludku, viď.:-) Ono to není tak jednoduchý přestat, ikdyž by člověk chtěl, po 35ti letech kouření jsem zkoušela 3× přestat a vždy jsem po měsící, po dvou, po třech, nevydržela. ☹

před 3747 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

tak se nejak vyhecujem ??
ja zase " zeru " kazdy vecer bombony … ! nekdy si rikam , ze jsem se mela radsi snad naucit kourit. ! :)
proto chapu vsechny zavislaky, ze " to nejde " .. :)
ale uz jsme omezila, ze mam balicek na vice dni ..
tak to zkuste s tema cigarama taky tak..prodluzovat si ty pauzy ..
ja pak chodim do fitka i na 3 hodiny .. !! protoze vim, kolik ma jeden balicek kalorii a ja to pak potim hodinu na bezicim pasu !!
:)

  • iv-

před 3747 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

iv, těžko se vyhecujeme, když nevíme, co chceme :o

před 3747 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

meby stacilo, kdyby pusinka prestala kourit !
ja se svych bombonku nevzdam :)

před 3746 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..a ani nevydržíš, pokud to nenahradíš jinou realizací, činnost činností, zvyk zvykem ..zvykej si- navykneš čemukoliv, jen čti a věř, jako malé dítě ..od toho je to poradna, heršvec :o

před 3747 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek