pusinka50

Čím léčíte angínu?

Včera jsem strávila den s mokrou umytou hlavou pod otevřenou větračkou. Dnes se mi hůře polyká, vstup uvnitř do jícnu je o dost menší než obvykle, je oteklý a zarudlý, zrovna tak čípek .
Jak se podomácku dá léčit angína, i když zajdu něco koupit do lékárny, ale k doktorce mi tento týden nevychází čas? Co vám pomáhá?

Nejlepší odpověď
anonym

Vždy si ten čas udělám a léčím to doktorem.

Další odpovědi
anonym

Panák slivovice.
Pomůže i med a zázvor (třeba zázvorový čaj s medem).
___
Upřímně – tomu, co lze koupit v lékárně, nevěřím ani ´za mák´.
😉

quentos

zábal z cibule na krk na noc, napověděl by našeptávač. Osvědčené, vyspat se v tom a do rána je bolest pryč. V případě silné angíny maximálně ještě jednou zopakovat.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomozte-mi-prosim-nejakou-radou-jak-na-tezkou-anginu

marci1

Mám dobrou zkušenost se včasnou aplikací spreje do krku (Stopangin, Jox ap.).

zjentek

v tvém případě není až tak důležité co uděláš, ale co neuděláš ..nekuř! To ti zabere nejvíce ..a dej si místo kouřovky nějaký ty cucací pastilky, co maj v lékárně. Dobré jsou přírodní, nejlépe šalvějové, ale o něco lépe než cígo ti udělá i septisan, nebo neoangin, když už to musí být. No a na příští zimu si letos vysaď lichořeřišnici, ober ty květy, dej do mrazáku a příští zimu máš vystaráno ..při příznacích vezmi1–2květy 5× denně, to zabere za den za dva :o
Doplňuji:
jo a ty různý látky, obsažený v šalvěji, lichořeřišnici a tak, se eklujou s tím kouřem a vznikaj úplně jiný, zákeřnější, takže kdyby se to u tebe míjelo účinkem, hledej chybu víš kde ..o těch syntetikách (septisan, neoangin) ani nemluvě, tam je to v kombinaci s kouřem snad přímo smrtelné :o

honza19hk

domácí slivovice

Araxis

Zmrzlina.Rozhodně ne horky čaje…to akorát zánět poporuje.

da ny

Před patnácti lety, v sobotu mi v jihočeském městečku (o dovolené) na pohotovosti lékař doporučil toto:
http://www.le­karna.cz/angin-heel-s-tbl-50/
se slovy: „Přijďte se ve sředu ukázat, když to nezabere, napíšeme další ATB.“
Měsíc před tím jsem dobrala penicilinové ATB na jiný zdravotní problém.
Užívala jsem kapky a ve středu jsem mu zašla poděkovat.
Přeji brzké uzdravení!

petra15

Musis inhalovat,poslu ti to…

Hykam

Rozpustit ve vlažné vodě aspirin a kloktat.
Potom horkou vanu, v které se rozpustí platíčko paralenu, 20 minut a potom honem do postele.

gagaga

pusinko, a co vecer na nejakou pohotovost ? ja byla vloni taky az vecer..vratila jsem se z dlouhe cesty a nechtela jsem cekat do rana ..dali mi penicilin

  • iv-

pusinka50

ad zjentek. heršvec, tobě to mý kouření nějak leží v žaludku, viď.:-) Ono to není tak jednoduchý přestat, ikdyž by člověk chtěl, po 35ti letech kouření jsem zkoušela 3× přestat a vždy jsem po měsící, po dvou, po třech, nevydržela. ☹

gagaga

tak se nejak vyhecujem ??
ja zase " zeru " kazdy vecer bombony … ! nekdy si rikam , ze jsem se mela radsi snad naucit kourit. ! :)
proto chapu vsechny zavislaky, ze " to nejde " .. :)
ale uz jsme omezila, ze mam balicek na vice dni ..
tak to zkuste s tema cigarama taky tak..prodluzovat si ty pauzy ..
ja pak chodim do fitka i na 3 hodiny .. !! protoze vim, kolik ma jeden balicek kalorii a ja to pak potim hodinu na bezicim pasu !!
:)

  • iv-

zjentek

iv, těžko se vyhecujeme, když nevíme, co chceme :o

gagaga

meby stacilo, kdyby pusinka prestala kourit !
ja se svych bombonku nevzdam :)

zjentek

..a ani nevydržíš, pokud to nenahradíš jinou realizací, činnost činností, zvyk zvykem ..zvykej si- navykneš čemukoliv, jen čti a věř, jako malé dítě ..od toho je to poradna, heršvec :o