pusinka50

Domácí babičkovské recepty na bolavý oteklý krk, oteklý je i čípek v krku?

Sotva polykám a jako když to na mě od včera hodí. Nebudu si v lékárně kupovat drahé a přitom neúčinné „léky“, nevíte čím kloktat či jinak podomácku léčit?
Doplňuji:
Fakt takový množství bylinek doma nemám. Myslela jsem spíš na zábal a čeho, a zda studený či priesssniz nebo teplý a něčím kloktat, mám základní bylinky nebo solí? Nebo becherovkou?:-) Aby ten vevnitř oteklý krk a čípek trochu povolil, zhnisaný mandle nemám

Nejlepší odpověď
quentos

pomůže zábal z cibule, stačilo zapátrat ve starších odpovědích a ušetřila byste si několik holdin bolesti. Stačí větší cubuli nakrájet na kolečka, vyskládat čistý kapesník, připlácnout na krk, převázat šálou a vyspat se v tom. Když to nezabere – což se stává jen u mimořádně silných bolení – , stačí proces následující noc zopakovat. Pro podporu účinku je dobré ještě dvě větší cibule nakrájet na kostičky, prosypat cukrem, dát do průhledné nádoby a přiklopit víkem; cca za hodinu pustí šťávu, kterou je dobré průběžně pít. Cibule je výborné přírodní antibiotikum – díky ní jsem chemická antibiotika od lékaře kvůli krku v životě nepotřeboval

Další odpovědi
Braník

po domácku je to těžké radit-zkus povařit cibuli s tymiánem ,pak přidat med
pak mám zde recept od paní Kamenické ,
Směs pro starší děti ( od 5 let )
léčí : kašel – zahlenění, rýmu, nervy, chudokrevnost
složení : heřmánek 5, aibiš 15, jitrocel 10, fenykl 10, řepík 15, truskavec 15, šípek drcený 15, divizna 5, mateřídouška 7
Univerzální směs MELPA 10 ( od 15 let do stáří )
léčí : chronická onemocnění dýchacích cest, záduchy, rýmu, chudokrevnost, únavu, bolesti kloubů po angínách
složení : řepík 15, jitrocel 15, aibiš nať 15, truskavec 15, šípek 15, mateřídouška 15, divizna 7, čekanka 10, fenykl 7

anonym

Jako první pomoc je dobré horké mléko s rozpuštěnou lžícví másla a dvěma medu (medu můžeš dát kolik sneseš) a priessnitz (na oboje nedám dospustit). Pokud nebudeš mít momentálně zábal, tak udržuj krk v teple. Kdysi jsem měla měkoučkou šálu z mohérové vlny a ta byla na takové problémy ideální. Materiál může být samozřejmě jakýkoliv, ale hlavně takový, aby to na krku neškrábalo.
Brzy se uzdrav.
Doplňuji:
Na kloktání můžeš použít sůl, ale pokud nemáš slivovici, tak jiný alkohol bych nezkoušela. Jestliže máš ústní vodu, tak kloktej častěji tu (klidně co dvě hodiny). Nebo si uvař silný odvar z černého čaje a můžeš použít i ten. Šalvěj by samozřejmě byla vhodnější.