Avatar uživatele
pusinka50

Domácí babičkovské recepty na bolavý oteklý krk, oteklý je i čípek v krku?

Sotva polykám a jako když to na mě od včera hodí. Nebudu si v lékárně kupovat drahé a přitom neúčinné „léky“, nevíte čím kloktat či jinak podomácku léčit?
Doplňuji:
Fakt takový množství bylinek doma nemám. Myslela jsem spíš na zábal a čeho, a zda studený či priesssniz nebo teplý a něčím kloktat, mám základní bylinky nebo solí? Nebo becherovkou?:-) Aby ten vevnitř oteklý krk a čípek trochu povolil, zhnisaný mandle nemám

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, briketka10, anonym, anonym před 4085 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

pomůže zábal z cibule, stačilo zapátrat ve starších odpovědích a ušetřila byste si několik holdin bolesti. Stačí větší cubuli nakrájet na kolečka, vyskládat čistý kapesník, připlácnout na krk, převázat šálou a vyspat se v tom. Když to nezabere – což se stává jen u mimořádně silných bolení – , stačí proces následující noc zopakovat. Pro podporu účinku je dobré ještě dvě větší cibule nakrájet na kostičky, prosypat cukrem, dát do průhledné nádoby a přiklopit víkem; cca za hodinu pustí šťávu, kterou je dobré průběžně pít. Cibule je výborné přírodní antibiotikum – díky ní jsem chemická antibiotika od lékaře kvůli krku v životě nepotřeboval

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Braník

po domácku je to těžké radit-zkus povařit cibuli s tymiánem ,pak přidat med
pak mám zde recept od paní Kamenické ,
Směs pro starší děti ( od 5 let )
léčí : kašel – zahlenění, rýmu, nervy, chudokrevnost
složení : heřmánek 5, aibiš 15, jitrocel 10, fenykl 10, řepík 15, truskavec 15, šípek drcený 15, divizna 5, mateřídouška 7
Univerzální směs MELPA 10 ( od 15 let do stáří )
léčí : chronická onemocnění dýchacích cest, záduchy, rýmu, chudokrevnost, únavu, bolesti kloubů po angínách
složení : řepík 15, jitrocel 15, aibiš nať 15, truskavec 15, šípek 15, mateřídouška 15, divizna 7, čekanka 10, fenykl 7

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jako první pomoc je dobré horké mléko s rozpuštěnou lžícví másla a dvěma medu (medu můžeš dát kolik sneseš) a priessnitz (na oboje nedám dospustit). Pokud nebudeš mít momentálně zábal, tak udržuj krk v teple. Kdysi jsem měla měkoučkou šálu z mohérové vlny a ta byla na takové problémy ideální. Materiál může být samozřejmě jakýkoliv, ale hlavně takový, aby to na krku neškrábalo.
Brzy se uzdrav.
Doplňuji:
Na kloktání můžeš použít sůl, ale pokud nemáš slivovici, tak jiný alkohol bych nezkoušela. Jestliže máš ústní vodu, tak kloktej častěji tu (klidně co dvě hodiny). Nebo si uvař silný odvar z černého čaje a můžeš použít i ten. Šalvěj by samozřejmě byla vhodnější.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek