Complex

Jak se léčit z alkoholismu v domácích podmínkách?

Nejlepší odpověď
annas

Chcete to velmi pevnou vůli, uvědomit si, zda si chci zničit játra, slniviku, ledviny, zbytek života živořit a léčit se., pokud to ale pomůže.

Začala bych snižováním dávek. Třeba jen jednu malou skleničku piva, nebo deci vína. Tvrdý alkohol bych vynechala. Postupně – vydržet den bez alkoholu přidat další atd., až vám nebude alkohol chybět. Opravdu nepít a vydržet …

Pokud se scházíte s kamarády, kteří konzumují alkohol, nenechat se zviklat a trvat na svém. Je to často nepříjemné, ale zvyknete si.

Nezáleží přece na tom, co si o vás myslí jíní, ale jde o vaše zdraví.

Dobré by bylo navštívit psychologa, záleží na tom, jak velká závislost u dotyčného vznikla. Jinak psychiatrie a terapie pomocí léků.

Je to boj na dlouhou trať. Třeba diabetik se také musí naučit žít bez běžného cukru, nebo ho omezovat.

Chci to udělat, nikoliv musím. Je to moje rozhodnutí, nechci, aby se ze mě stala troska…

Další odpovědi
Drap

Nepít

nyjono

Jednoduše, ale ne snadno > NEPÍT.