jirka21kufr

Jak přejít z windows xp na windows 7 a uchovat si nainstalované programy?

Potřebuji přejít na windows 7, ale nevím jak je to s programy. Když udělám čistou instalaci, tak se vymažou. Poradil by někdo.

Nejlepší odpověď
badisko

No vymazou …tak je znova nainstalujes ne …:D jaky je problem …pokud tam mas placene programy tak u drtive vetsiny staci jen zadat z5 licencni kod a mas ho aktivovany …me by spise trapilo to ..zda muj pc splnuje pozadavky na Win 7 a je plne podporovam Hardware … to by mela byt prvni otazka ohledne prechodu na windows 7 ..a ne jak zalohovat programy …:D zde mas program ktery ti rekne jesli vubec muzes prejit z Windows xp na win7 ..⇒ http://www.slu­necnice.cz/sw/win­dows-7-upgrade-advisor/ >> jinak by se ti moho stat ..ze prejdes a pak se budes tlouc dohlavy ze se ti seka Pc ..nemas potrebne ovladace a musis tam misto originalu davat nejake zmety atd…
Pokud jde jen o programy ulozene v Pc ..tedy instalacni soubory a data …tak je staci zalohovat na flashDisk do cloudu nebo vypalit …
popripade presunout na Disk D.a system instalovat na Disk C; na Decku o data neprijdes …pokud nemas rozdeleny disk ..tak si ho muzes rozdelit jeste pred instalaci .. timto ⇒ http://sdrv.ms/1kw7kjG je to zabaleno ve formatu 7zip a je tam probalena i cestina a navod na jeji instalaci …
navod k obsluze programu je treba zde .. http://www.pc-help.cz/viewto­pic.php?f=58&t=­37086

Další odpovědi
anonym

Microsoft dle vlastního vyjádření upgrade z WinXP na Win7 neumožňuje (viz – http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows7/hel­p/upgrading-from-windows-xp-to-windows-7#T1=tab01 ),takže musíš udělat instalaci čistou – s vymazáním disku.
Takže předem musíš zazálohovat data – a pokud jde o programy, půjdou ´zazálohovat´ (tedy zkopírovat do instance W7) jen tzv. portable (tedy takové, které fungují nezávisle na instanci Win, nezapisují nic do Registry…), ostatní programy musíš znovu nainstalovat (a – případně, zaregistrovat).

rigormortis

Nainstalovat W7 (bez přepisu předešlého systému).
Pokud si ve W7 vyhrabeš z disku starou verzi na XP (D:\Users\Staré jméno uživateleXP\Des­ktop) , tak ty programy půjdou normálně spustit (až na licencované, u těch se musí znova potvrdit licence).
Doplňuji:
Honzíku Perníku…mám takový dotázek…zkusil jsi to někdy? Zkusil jsi nainstalovat druhý OS a z něj spouštěl programy z plochy původního OS? Nevím jak ti to vysvětlit, jelikož z tvé odpovědi plyne že jsi velmi zkušený IT vysokoškolák, který se v tom jistě vyzná.
jelikož já to takhle používám a pouze jsem skopíroval cestu na starou plochu (fyzicky), místo jména uživatele jsem napsal Staré jméno uživateleXP (jelikož to má každý jinak).
To ovšem nic nemění na tom, že to funguje a vaše kecy typu, že na XP je to tak nebo onak jsou poněkud plané, jelikož cestu již hledáte v novém systému.

HonzikPernik

rigormortis a ty jsi co ?? vajcoš, co ví vajco a radí ostatním
disku starou verzi na XP (D:\Users\Staré jméno uživateleXP\Des­ktop) XP měli x:\Documents and Settings\Userac­c\Plocha ! se radši běž vzdělávat a neraď v tomto odvětví