Galax

Mam licenci k win xp..... ale nevím jak ho nainstalovat…

Dobrý den, mám zavirovaný pc… ☹ tak jsem se rozhodl že přeinstaluji win xp a smažu tím všechna data… kupoval jsem win xp original … cd jsem ztratil… ale licenci jsem našel… tak jsem si stáhl a vypálil na cd win xp… a použil jsem tu mojí originální licenci… jenže když instalaci spustím ve starém systému tak pak nejde vymazat… píše to že důležitá data které jsou potřeba k instalaci tam jsou uloženy..... nejde tedy ta instalace win xp spustit nějak jinak než přes starý systém???? zkoušel jsem restartovat pc… jestli se to nezačne instalovat automaticky při startu-nezačalo… normálně se načetl starý systém… tak že jak mám spustit instalaci jinak než přes starý systém??? :) Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ptal jsem se přímo na Microsoftu a je nezákonné si půjčit cizí CD nebo si instalační data stáhnout z warezu.

Jedině napsat na centrálu MS a požádat o zaslání náhradního media

http://www.mi­crosoft.com/cze/msc­orp/default.mspx

Až seženete medium tak jen v BIOSu nastavíte start z CD nabootujete z něj vyberete disk, složku, proběhne zformátorvání disku pak se nakopírují soubory a několik restartu a Windows je nainstalován

Ihned pak stáhněte z WindowsUpdate aktualizace.

Četl jsem, že nezavirovaný PC bez windows aktualizací vydrží asi jen 20 minut

Další odpovědi
Hlada

Kde jsi použil originální licenci, když jsi instalaci nespustil? Instalace se spustí tak, že se v BIOSu nastaví bootování z CD, jak píše Michal. To zvládněš a systém nainstaluješ. Větší problém může nastat při instalaci ovladačů. Jestli PC teď nějak funguje, zjisti si typy komponent a ověř si, jesti jsi schopný ke všemu najít ovladače. Jestli ne, svěř to raději někomu zkušenějšímu. Jsi si jistý, že jde o virus? Nebylo by lepší ho odstranit?