Avatar uživatele
barnajka

Jak dlouho trvá instalace Windows?

Potřebuju předělat Ubuntu na Windows a sama si s tím neporadím, takže budu volat servis. Technik si neúčtuje za provedený úkon, ale za hodinu práce, tak bych ráda věděla, jak dlouho mu to bude trvat, tj. s jakou částkou mám zhruba počítat.

V liště jsem nic o délce instalace nenašla, vyhledávač mi zase vyhodil milion odkazů a já jsem z toho akorát tak jelen, protože všude se píše něco jinýho.

Jestli máte někdo s instalací Win XP sobní zkušenost, budu moc vděčná za info.

Díky všem předem a pohodový sobotní večer :)
Doplňuji:
Všem pánům moc díky za odpovědi, dost jste mi pomohli, vážně.
Pokud teda komplet celá záležitost nezabere víc jak 2 hodiny, tak to je paráda – já se totiž bála, aby to nebylo půl dne i víc (jak se kdesi na netu psalo).
Já jim teda do toho servisu brnknu a zkusím se nějak domluvit, třeba by to šlo usmlouvat i na tu ‚pevnou odměnu‘, jak radí Hlada. Asi by to bylo nejideálnější. Ten počítač je už totiž starší a i když šlape celkem spolehlivě, třeba se ta instalace ‚trochu‘ protáhne a já se pak nedoplatím, toť! :))

Jen bych se ještě zeptala na jednu věc: mám originální Windows (CD), který jsem před lety měla nainstalovaný na svým prvním počítači. Ten už dávno nefunguje, takže v současné době ten Windows nemám nainstalovaný nikde, tj. licence je momentálně nevyužita. Bude legální, když si teď ten Win nainstaluju na nový počítač, a nebo se licence vztahovala JEN k tomu prvnímu (starýmu) PC? Chápete, jak to myslím? :)

Jinak ještě jednou děkuju za ty první odpovědi, píchnuly mi hodně.
Díky, díky, díky všem!

Alesh: Je mi až stydno to přiznat, ale já právě v tom Linuxu moc fungovat neumím. Proto ho chci dát pryč :)) Ono bych do toho asi časem přišla, ale momentálně nemám čas ani dost trpělivosti se s tím učit zacházet. Takže sázím na odzkoušenou jistotu, čili XP ;)

lukas.zmizik: Já mám právě CD s Win XP a do toho starýho počítače se mi už nevyplatí vrážet žádný velký peníze. Momentálně netuším, co by mě stál přechod na Win 7, ale předpokládám že zadarmo by to nebylo :)) Takže teď už to asi nechám plavat a sedmičku si pořídím až jednou s novým počítačem.
Ale děkuju za tip! :)

Michal Kole: Ty to popisuješ tak krásně, jak kdyby instalace OS byla ta nejjednodušší věc na světě :)) Jenže já s tím nemám lautr žádný zkušenosti a jak už se tak znám, jistojistě bych něco zmrvila. Toho technika bych teda nakonec musela volat tak jako tak a jako bych ho slyšela: „Co do toho lezete, ženská, když tomu prd rozumíte?“ :))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, david22 před 4390 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Účtovat si při instalaci systému čas je velice problematické. Vlastní instalace běží zhruba 20 minut bez zásahu. Mnohem pracnější ale je instalace ovladačů. Je sice možné použít CD, které máte k MB, profesionálnější je ale najít a nainstalovat ovladače aktuální. I zde je možné práci urychlit použitím nějakého vyhledávače, např. Driver Genius, zpravidla ale výsledek není optimální.
Pokud máte připravené ovladače, je možné základní inslalaci systému bez programů a nastavování zvládnout do jedné hodiny. To je ale ideální případ. Reálně se to může protáhnout na několik hodin. Lepší by bylo sjednat si pevnou odměnu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Upřímně řečeno mě zaráží, že člověk, který dokáže fungovat na Linuxu, by si neměl sám poradit s instalací Win XP.
Dost záleží na tom, jaký máš zdroj instalace, předpokládám, že CD. Dále na rychlosti PC. Pak taky, jestli ti tam jen bouchne wokna anebo jestli ti tam bude instalovat i aktualizace, antivir apod. Počítal bych s tím, že určitě pospíchat nebude (když je placen od hodiny), takže bych to tak tipoval na hodinu práce. Pokud si dobře pamatuju, tak jsem holý wokna do svého starého PC natlačil tak za půl hodiny.
Já bych se na technika vyprdnul, jsou to vyhozený prachy, jestli chceš, tak se stav u mě, já ti to udělám zadarmo. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Falcon

Žádný servis nevolej,poptej se mezi známýma,nevěřím,že by se nenašel někdo,kdo by Ti to rád a zadarmo neudělal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Stačí v BIOSu nastavit bootování z CD
Pak vložit CD od Windows
a restartovat
A postupovat podle pokynů na iobrazvce
zvloti disk, rozhodnout se zda se použije celý oddíl nebo se disk „rozkouskuje“, pak naformátování, pak složku kam se Windows nainstaluje a pak se už jen kopírují soubory
Pak se nainstalují ovládače grafiky, zvukovky síťové karty
a to HLAVNÍ
záplaty z Windows Update

Barmajko, napiš mi prosím na mail michal.kolesa@seznam.cz pokud bude nějaký problém poradím. S Windows mám zkušenosti.

Instaloval jsem už 3.1 98 XP 7
Doplňuji:
Pokud je to OEM verze Windows (prodejná POUZE s novým počítačem) tak je vázaná na hardware a ta je NEPŘENOSNÁ na jiné PC.

Upravil/a: Michal Kole

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ondra07

kolem pár hodin, ale fakt nevím
tady jsem něco našel: http://extrawin­dows.cnews.cz/in­stalace-windows-7-az-21-hodin

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

záleží na jak rychlém počítači…

xp většinou za hodinu, ale přičti k tomu pár neočekávaných událostí, třeba stáhnutí ovladčů a nějaké další nastavení, jedno kafe a nemělo by to přesáhnout dvě hodiny…

já bych to udělal zadarmo, složité to není, ale pokud se to má předělat z ubuntu, musí se udělat pár kroků navíc…

jinak doporučuji win 7 …a vypnout grafické kraviny a efekty, většinou pak běží rychleji než xp

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
balca

Na čistý zformátovaný disk cca 30–40 minut( formátování disku tak 2 hodiny)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mě to u Windows 7 trvalo maximálně 15 minut (z DVD ROM na SSD v laptopu). Nepočítám dodatečnou instalaci všech nutných ovladačů. Dohromady mě to zabralo možná půl hodiny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek