arygnoc

licenčný kód na XP?

už sa to tu preberalo x-krát …
(mimochodom na inštalačnom cd je v adresári I386 v súbore UNATTEND.TXT)

ma ale zaujíma:
MS už tento nepodporuje (okrem XP s inštalovaným SP3, tuším).
Je teda alebo nie je legálne inštalovať akékoľvek XP so počítača (keď mám licenčný kód z menovaného súboru)?

Nejlepší odpověď
jpau

Pokud nemáš zakoupenou licenci na jakýkoli softare tak ho nemůžeš používat (licence nemá žádnou expiraci – od kdy je software zdarma, pokud není řečeno přímo v licenci) bez ohledu na to jak je starý – stále je chráněn autorským zákonem. Tj. pokud si stáhneš např. MS DOS a nainstaluješ tak pácháš trestnou činnost. To že to po Tobě nikdo nebude (pravděpodobně) vymáhat je věc další.

Stejné je to i s patenty. Pokud má firma PLATNÝ patent na něco co už nevyrábí ani nepodporuje tak to neznamená, že to můžeš svévolně kopírovat…
Doplňuji:
Michale, v případě krabicovky s Windows máš licenci na JEDEN počítač bez vazby na HW (3 licence jsou např. pro Office Home and Students kde je myšlenka taková že to bude mít maminka, tatínek a dítko např.), tato licence je přenositelná. Pokud máš krabicovku pro víc stanic (přenositelnou, multilicenci) tak je to od počtu stanic (přesná čísla např. neznám).

Pak jsou např. zvláštní licence pro distribuce pomocí virtuálních stanic atp. Pro všechno ale patří co jsem napsal již předtím…

Další odpovědi
Michal Kole

Hlavně piš ČESKY, já ty překlepy mám problém dešifrovat.

Ono existuje více variant instalaček.

různé obnovovací CD a image na pevných diskách už je Windows „upravený“ v souborech/re­gistrech že aktivace není potřeba jsou to nějaké korporátní verze např.

Něco jiného je krabicovka a OEM.

U krabicovky si můžeš měnit PC (taky tam je tuším nějaké omezení, v hlavě mi lítá číslovka 3 tak nevím jestli si to s něčím nepletu) u OEM stačí někdy přidat RAM a je problém.

Nebo máš desku, která šla na reklamaci a dostal jsi jinou protože ta tvá se již neprodává. Tak je an tobě ukecat Microsoft poslat jím protokol z reklamace, aby tui povolili Windiows reaktivovat.

Hlada

Kód v tomto adresáři je, je ale neplatný, takže veškeré další úvahy nemají smysl. Instalační CD jsou stejné, legální systém se vytvoří až po přidělení seriového čísla ze štítku.