SteimlX

Jak potrestat čísla, která otravují?

Tchýni zhruba před týdnem začalo volat 5–10 neznámých soukromých i firemních čísel denně. Na pár čísel volala zpět, než jsem vysvětlil, ať to nedělá, a ti lidé tvrdili, že jsou soukromí uživatelé a že nevolali. Operátor s tím prý nic udělat nemůže a policie jakbysmet. Nejdřív jsem instaloval na telefon antispam, ale čísla nejsou na žádných blacklistech, takže to pokračovalo dál. Teď jsem zablokoval neznámá čísla, ale to není optimální řešení, poněvadž může volat úřad, doktor a podobně… Vypadá to, že budeme muset číslo vyměnit, ale to se mi také nechce.
Ale teď k otázce: Jak těmto číslům uškodit? Dřive se dalo „bombit“ z mezinárodních SMS bran a podobně. Existuje něco podobného dnes? Nebo nějaké jiné nápady?

Nejlepší odpověď
Arne1

Chtělo by to zjistit mechanismus jakým k volání dochází. Protiakce proti číslům jejichž majitelé o ničem nevědí by také mohla být chápána jako přestupek.

Další odpovědi
paul1

Svého času mi vyvolával nějaký magor a pouštěl mi tam hudbu. Jednou mně napadalo zaklít jednou ruskou nadávkou hrubého zrna a pomohlo to. Už se neozval😏😒 ♥ 😒😏.
Nadávku neuvádím, fakt je drsná, řekl mi ji jeden kamarád, který studoval v Kijevě.