Georgo2010

Jak si usmířit partnera,který téměř neustále všechno vyčítá a ponižuje kdy může,přitom se za celý den skoro nezastávím.

Koupit partnerovi/man­želce/ drobnost ani dražší dárek nepomůže, cokoliv říct je jen horší,vydělávat více také nejde (možná z toho ústí nenávist, nic moc si nekoupit), nabídnutá pomocná ruka je po zásluze potrestána.. jakýkoliv potenciální přívydělek do rodinného napjatého rodinného rozpočtu je brán jako omezení toho druhého si cokoliv plánovat.. následné výčitky o neschopnosti, když se urputně nabízí všechno vyřešit sama (což není pravda); do toho to schytám, když něco nemůže najít – a když se to najde, nic se neděje. Co dělám špatně? Už mě to nebaví.

Nejlepší odpověď
iceT

Radějí vzít nohy na ramena a utéct co nejdál.
Pokud ani úplatky nepomáhají,tak se nic moc dělat nedá.Občasnou výčitku chápu,myslím,že občas něco vyčte každý,ale nechat se ponižovat a poslouchat jak je ten druhý lepší?Snaha obohatit rozpočet by měla být chválena a snad i podpořena,ale rozhodně ne vytýkána.Pokud tě takto buzeruje nemá náhodou milence a tímto se snaží tě zdeptat?Některé ženské jsou někdy zbabělé si toto přiznat a říct na rovinu,že chtějí vztah ukončit a dělají vše pro to,aby je chlap opustil.

Další odpovědi
venkovan

Máš doma gauč?
Máš.
Tak ho používej, ať je důvod.
Prostě když je taková, tak je taková a nenech si ničit život. Musí si uvědomit, že do nekonečna ze sebe blbce nenechá dělat ani ten nejhodnější chlap.
Když nepomůže gauč, tak třeba je možné zajít s chlapama si zahrát fotbálek apod.
A zkus až bude hodně křičet – prostě jí vyzvat na procházku třeba do lesa, někam k rybníku.
Co bych udělal já psát nebudu.

redy

No jak jste spolu dlouho?
Vypadá to min.na sto let. Utíkej dokud můžeš :)

Damiana

Taky mě hned napadlo to co píše iceT – to s milencem. Tohle, co píšeš jsou skutečně klasické projevy chování člověka při nevěře…
Btw znáš pohádku o zlaté rybce? Tak to také může být tvůj připad. Jestli je někdo na peníze, tak se mu nikdy nezavděčíš, jen se udřeš. Nebo odejdeš. Ještě než to uděláš, zkuste si promluvit. Ostatně, kdybys o řešení nestál, nepůjdeš si asi pro radu… Zamyslete se společně nad tím, co vás dva dalo dohromady, v čem jste si vždycky nejvíce rozumněli, co vás spolu bavilo. A pak – co se změnilo a proč? Kdy? Co se stalo takového, že se ze vztahu vytratila slušnost a láska. Jestli ani tohle nepomůže, a žena nebude chtít spolupracovat, je to jen další známka toho, že ona se již rozhodla. Pak se jí tedy přímo zeptej. Ale žádné submisivní: Ty víš, že mi to bude líto, ale mohla bys … Ani žádné výčitky. Chceš vědět na čem jsi, tak musíš jednat rázně.
Něco mi říká – možná se mýlím – že je tvá žena doma (mateřská?) a otravuje ji to. Vztek si zákonitě vylije na tobě. V tom případě platí – jakkoli narušit stereotyp. Večeře, společný výlet jen ve dvou, kino … Hlavně romantika, která se možná ve všedním životě vytratila – a to je neodpustitelný hřích a cesta do zániku všech vztahů. Tady buď vztah zachráníte a obnovíte nebo naopak zjistíte, že už je mezi vámi všechno pryč a zbyly jen hádky o peníze.
Myslím, že normální, zdravý chlap by ti určitě poradil, abys od té sememetriky rychle zmizel. A je to vlastně nakonec pravda.
Já ti to jen píšu tak, aby sis náhodou nemyslel, že chyba byla v tobě – ano, jsou lidé, kterým se nikdo nezavděčí a všechny své chyby hází na druhého a systematicky ho tak deptají a ničí. Ale to už jsme pomalu u domácího psychického násilí…
Když to lidem klape doma, všechno ostatní se už dá vydržet. Partnerství, láska, podpora druhého a skutečný zájem je vlastně to co stále hledáme, potřebujeme a pokud to máme, bohužel to pokládáme za samozřejmost. Omyl. Skutečná láska toho druhého k nám je nevynutitelná, buď je nebo není. Je to zázrak, když to funguje. O to víc práce to stojí. Lidé by měli mít jeden druhého pro sebe vždy na prvním místě, za své city by se neměli nestydět, měli by si vážit toho, co se jim poštěstilo získat a dělat vše pro to, aby to neztratili.
Život je příliš krátký na to, abychom ho jen přežívali vedle někoho, kdo o nás nemá zájem. Na to mysli, a svou nelehkou situaci řeš, nebo se z tebe časem stane nerudný a závistivý chlap, co má doma babu jedovou. Tak tedy, pevné nervy a hodně štěstí.

Děda Louda

Otázka není jak, ale zda si takového partnera usmiřovat. To se prostě předělat nedá, takže jediné přijatelné a možné řešení je „vztah“ ukončit.

Drap

Tady každá rada drahá, z některých jedincůse stávají takovéto typy. Ono t ani snad rozumné řešení nemá. Neznám další podrobnpsti,, ale mohlo by pomoci dohodnout se a dýt si se vztahem třeba na měsíc přestávku.