Jak posílit důvěru ve vztahu?

Prosím s přítelem máme jisté potíže s důvěrou. Věřím že je to zapříčiněno hlavně žárlivostí z obou stran, ptáme se každý den skym si kdo psal občas si ukazujeme sms a nemáme žádne soukromí. Nechci to ukončit ale nevím si rady a tak se ptám co mám dělat aby byla naše důvěra větší?

Odpovědi
Lucimia

Zkuste si o tom promluvit. Dobré je, že žárlíte oba, horší to je, pokud je to jen u jednoho. Určitě cítí to co vy. Radím promluvit si, popř. navštívit manželskou poradnu.

-

tezko poradit. ztracena duvera se tezko ziskava zpet.
pokud je to z obou stran, zkuste se domluvit, ze si proste do mobilu atd. nepolezete a zkusite si verit. mozna se i venujete malo sami sobe? malo spolecnych aktivit? nevim.

anonym

žárlivost a nedůvěra,ta je schopná váš vztah ničit až se vztah úplně rozpadne,pokud nenajdete nějaký společný kompromis,tak váš vztah nemá žádnou perspektivu.(osobní zkušenost).Mu­síte,ale oba hrozně moc chtít,aby se vztah vylepšil !!!!!!!!!!!

Wareg

Pokud máte nedůvěru neopodstatněnou (např. jste si upřímně nikdy nezahnuli), doporučuji si v klidu sednout někde na neutrálním místě (kavárna), protože doma je to vždycky doma… a tam si s úsměvem na rtech promluvit otevřeně a upřímně.
To „žádné soukromí“ musíte zrušit, i když se vám to možná jeví jako blbost. Pokud se totiž budete pořád ptát kde?, co?, s kým?, jak?, bude stačit časem jediná věc, co jeden nebo druhý zatají a bude z toho třeba peklo pro úplnou prkotinu. Každý člověk by měl mít své soukromí. Ukazovat si sms je sice pěkné, ale to už hraničí s paranoií a stihomamem.
Tím, že budete mít každý svoje soukromí budete zase alespoň trochu svobodní. Žárlivost je sice hezká, ale kolikrát zničující vlastnost.

Nuk nuk

Důvěra je, žel, jeden z takových těch základních kamenů vztahu. Pokud chybí důvěra, vztah má tendenci se zhroutit a pokud nedůvěra panuje z obou stran, je dost těžké s tím něco dělat.
Přidávám se k těm, kdo Vám poradili si pohovořit. Spíše ale než si navzájem dávat důkazy, že si nejste nevěrní, zkuste během tohoto rozhovoru přijít na nějaký společný plán, jak s nedůvěrou bojovat. Samotné předbíhání se v důkazech, očividně, Vám dvěma nestačí – čtete si navzájem sms, vyprávíte si kde jste s kým byli – a stejně Vám to nepomáhá. Zkuste tedy přijít na způsob, jak jeden ke druhému najít důvěru, aniž byste se neustále navzájem „špehovali“ a kontrolovali. Tento způsob nebo plán pak ale musíte oba dodržovat, jinak se slabá důvěra opět zhroutí.

Michal

Vaše nedůvěra je podobná nemoci ,chcete-li vztah udržet vyhledejte odborníka.To je moje velmi upřímná rada,věřte mi.A spolu si dělejte hezké večery,večeře pří svíčkách,malý dáreček neuškodí.A pamatuje slova klasika:Nejmenším počtem slov,nám nejvíc říká cit.

Zdroj: život