teufl

Jak na spáleninu?

Dost jsem se spálila od oleje na noze (neni to na doktora), ale mám tam puchýře a hrozně to pálí. Máte nějaký tipi, jak tu bolest utišit aniž bych si musela kupovat nějaký mastičky? Prosté nějakou domácí radu?

Nejlepší odpověď
iceT

Jednou z rad babky kořenářky je hned po spálení potřít vaječným bílkem,poraněná kůže se stáhne,nevytvoří se puchýř.
Pak znám kalciovou mastičku,propo­lisovou mastičku.Všechno je třeba aplikovat hned po spálení,nevím jak to bude účinkovat po nějaké době.

Další odpovědi
Lamalam

Chladit.

petra15

Tak te mohu aspon trochu uklidnit, ze spálenina olejem je vzdycky lepsí nez vodou…
Takze stále chladit…ö_ö

mosoj

Nejlepší je chladit lihem ( už jsem zde psal) . Pokud by jsi použila líh ihned po spálení nebyly by puchýře. Chlaď i vodou ! Čím asi by jsi tak chtěla chladit pokud nemáš líh. mastičky až později když povolí bolest.

anonym

Mastičky proti bolesti na puchýře nepomohou…
Hlavně spáleninu nenamáčej vodou, ale udržuj kůži vláčnou – např. panthenolem. Pokud by byly puchýře velké, zajdi si – přecejen, k doktorovi – ostříhá ti je a na rány dá mastný tyl.
A vydrž.
😉

silta

Ahoj. Za sebe bych ti poradila, kuži určitě dokola nenamáčej. Nech ji v klidu. To že to bolí je známka, že je pořád živá a funguje. 🙂 Pokud je bolest hodně silná a nemáš nic proti lékum, dej si něco od bolesti, ať se ti uleví. A na ranu bych ti poradila náplasti. Fungují jako ochranná vrstva a obsahují i pomocné látky pro léčbu. Já znám tyto: http://naplas­ticosmos.cz/Pro­dukty/na-popaleniny.html
A super je i Phanthenol, ten by si mohla mít po ruce pořád. Je super na odřeniny, popáleniny i spálenou kuži od sluníčka. Držíma palečky, ať se to rychle hojí. 🙂

Sabulak

A kde ten hemacut koupím?

Honzin8

Ahoj, určitě si kup https://hemacut.cz/. Fakt je dobré ho mít doma. Oceníš ho i ty. Já jsem ho třeba použila minulý týden, když jsem se při pečení spálila.

Emefej

petra15 – spálenina olejem je lepší než vodou? Víš na kolik stupňů se může ohřát olej a na kolik voda?

petra15

ano, jiste, ale kdyz se oparís 80°C-vodou a olejem…tak to bude rozdíl…

petra15

iceT
ano !!! ted si vzpomínám, to jsem uz slysela…

petra15

a na tu prípadnou jizvu…tedy tak za týden…cerstvou smrkovou pryskyrici – ale jen na 5 minut, a pak hadríkem odebrat