Avatar uživatele
teufl

Jak na spáleninu?

Dost jsem se spálila od oleje na noze (neni to na doktora), ale mám tam puchýře a hrozně to pálí. Máte nějaký tipi, jak tu bolest utišit aniž bych si musela kupovat nějaký mastičky? Prosté nějakou domácí radu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3665 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Jednou z rad babky kořenářky je hned po spálení potřít vaječným bílkem,poraněná kůže se stáhne,nevytvoří se puchýř.
Pak znám kalciovou mastičku,propo­lisovou mastičku.Všechno je třeba aplikovat hned po spálení,nevím jak to bude účinkovat po nějaké době.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Chladit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
petra15

Tak te mohu aspon trochu uklidnit, ze spálenina olejem je vzdycky lepsí nez vodou…
Takze stále chladit…ö_ö

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nejlepší je chladit lihem ( už jsem zde psal) . Pokud by jsi použila líh ihned po spálení nebyly by puchýře. Chlaď i vodou ! Čím asi by jsi tak chtěla chladit pokud nemáš líh. mastičky až později když povolí bolest.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mastičky proti bolesti na puchýře nepomohou…
Hlavně spáleninu nenamáčej vodou, ale udržuj kůži vláčnou – např. panthenolem. Pokud by byly puchýře velké, zajdi si – přecejen, k doktorovi – ostříhá ti je a na rány dá mastný tyl.
A vydrž.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
silta

Ahoj. Za sebe bych ti poradila, kuži určitě dokola nenamáčej. Nech ji v klidu. To že to bolí je známka, že je pořád živá a funguje. 🙂 Pokud je bolest hodně silná a nemáš nic proti lékum, dej si něco od bolesti, ať se ti uleví. A na ranu bych ti poradila náplasti. Fungují jako ochranná vrstva a obsahují i pomocné látky pro léčbu. Já znám tyto: http://naplas­ticosmos.cz/Pro­dukty/na-popaleniny.html
A super je i Phanthenol, ten by si mohla mít po ruce pořád. Je super na odřeniny, popáleniny i spálenou kuži od sluníčka. Držíma palečky, ať se to rychle hojí. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sabulak

A kde ten hemacut koupím?

Avatar uživatele
Honzin8

Ahoj, určitě si kup https://hemacut.cz/. Fakt je dobré ho mít doma. Oceníš ho i ty. Já jsem ho třeba použila minulý týden, když jsem se při pečení spálila.

Avatar uživatele
Emefej

petra15 – spálenina olejem je lepší než vodou? Víš na kolik stupňů se může ohřát olej a na kolik voda?

před 3664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

ano, jiste, ale kdyz se oparís 80°C-vodou a olejem…tak to bude rozdíl…

před 3664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

iceT
ano !!! ted si vzpomínám, to jsem uz slysela…

před 3665 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

a na tu prípadnou jizvu…tedy tak za týden…cerstvou smrkovou pryskyrici – ale jen na 5 minut, a pak hadríkem odebrat

před 3665 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek