Damiana

Proč, když se spálím (třeba o hrnec) a hned se chytnu za ucho, přestane to bolet?

Nenavádím vás ke zkoušce. Ale znám to od mala a ono to funguje. Nesmí to být žádná velká spálenina, ale znáte to, takový ten následek nešikovnosti nebo zbrklosti. Hned, jak sevřu prsty lalůček, přestane to a popalení je jakoby zastaveno. Je to snad nějaká forma akupunktury nebo kuchařské kouzlo?
Znáte to také?
Díky za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
Díky za vysvětlení, pánové… Tak zas můžu trochu víc machrovat. 🙂
ad Mosoj: Trefa! Jasně, že myslím popálené prsty, uši nemám bohužel tak obratné…:-)

Nejlepší odpověď
Drap

Na každou spáleninu pomůže rychlé ochlazení. Ušní boltec je velice dobře odvádí teplo a tak na malé spálení plně postačí

Další odpovědi
mosoj

Ušima nic nebrat !!
Teď ale vážně. Tím že se chytíte za ušní lalůček provede vlastně akupresuru atedy tzv aurikuloterapii.

http://reibek­.blog.cz/0712

www

Popálením se přenese do tkáně teplota z toho hrnce, vzniká bolest. Ochlazením popáleniny se teplota sníží a bolest je menší.

Ar

Je to jak psal Drap a www, jen bych ještě doplnil, že ucho patří k nejchladnějším místům lidského těla. Vlastě ne jen lidskému, viz sloni, ale to už je zase o něčem jiném.

iceT

Sice to není úplně k otázce,ale také pomáhá vaječný bílek,pokud se jím potře popálené místo,zabrání to vzniku puchýře a rychleji se to zahojí.

bolak

podvádíš! neopisuj! >> http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-kdyz-si-spalime-prst-nebo-si-ho-chceme-jen-zchladit-sahame-na-usni-lalucek-vzdyt-neni-studeny

styď se, ty bodohoniči!!! :)))

Jinak nechápu, že když sou ty lalůčky tak dobrý, tak proč je nepřidávaj do těch modrejch chladivejch gelů…

Damiana

ad bolak: Nebuď Fůj…:-) Vida, řekla bych, že taková blbost může zajímat jenom mě…:-)