Maky2210

Spálenina o plech

spálila jsem se o plech v troubě bolí to a mám puchýř. už asi 20 minut si to máčím v ledové vodě protože když ruce vyndám tak mě začnou pálit a štípat tak je musím dát zase do ledové vody.co s tím :( není to tak hrozné na nemocnici nebo tak … děkuji za pomoc !
Doplňuji:
A za jak dlouho to přestane? A přestane to vůbec ?? :(

Nejlepší odpověď
iceT

Do budoucna na popáleninu je vhodná kalciová mast,já se kdysi polila vařící vodou,místo ochladila a namazala kalciovkou a druhý jsem ani nevěděla,že jsem se popálila.

Další odpovědi
manon

Chladit, chladit…
Doplňuji:
vodou tedy – třeba tekoucí

Ella

proč nepoužíváte rukavice??!!!
chladit ledovou vodou, stříkat Panthenolem.
Pálit a štípat to přestane za dlouho, ale přestane, musíte to vydržet, dejte si na ruce třeba ledový obklad – mraženou zeleninu, pytlík s ledem, mokrý hadr, cokoliv. Ale bude to pálit stále, mírně, ale bude, tak den dva… i když už ne tak hrozně jako bezprostředně po tom co se to stalo.. Já si polila v práci ruku vařící kávou, měla jsem pouze červenou kůži, ale pálilo to celý den… s puchýřem to bude horší.
Musíte to vydržet. Nic jiného se dělat nedá.

bolak

Jak velkej máš ušní lalůček?

>http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-kdyz-se-spalim-treba-o-hrnec-a-hned-se-chytnu-za-ucho-prestane-to-bolet

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-kdyz-si-spalime-prst-nebo-si-ho-chceme-jen-zchladit-sahame-na-usni-lalucek-vzdyt-neni-studeny

Pokud ti dojdou lalůčky tak nezbejvá než ledovat, použít chladivou mast, případně to řešit lenilkama z lékárny – ibalgin proti bolesti (pokud bude nesnesitelná) a možná aescin by moch pomoct pro lepší prokrvení a tím i rychlejší hojení (navíc se ti po něm bude i líp kadit).

A měsíčková mast na noc, ta je prej dobrá na všechno… (říkávala naše bába, ale kdo ví, jednou se mi totiž snažila urychlit léčbu zánětu středního ucha tím že mi do něj nalila flaštičku lesní alpy)

Beauty Salon

Bude to bolet několik dní. Kůže je poraněná spálením podobně u spálení sluncem.

anonym

Na popáleniny je dobrá hladká mouka.Zde je odkaz z GOOGLU http://www.go­ogle.cz/search?q=na+pop%­C3%A1leninu+mou­ku&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox

anonym

ad lahny, když už dáváš odkaz, aspoň si jej přečti, pak bys totiž zjistil, že je to sice rozšířený, nicméně hoax, čímž jsi zmátl i jindy soudnou ocko, vyvedenou z míry hektickým stěhováním.
To tentokrát i bolak odpověděl správněji, včetně již opakovaných odkazů.
Viz průkazná citace:
MUDr.Robert Pleskot 27.08.2011 v 09:06
Zpráva je nebezpečnou mystifikací. Nezávažné popáleniny je možno zchladit čímkoli anebo nechladit vůbec. Mouka neublíží. NEPOUŽÍVEJTE JI ale, protože v prvním okamžiku není možné poznat, zda popálenina nebude závažná. Dělení popálenin na stupně je matoucí. Červená popálená plocha se může v několika minutách změnit na puchýř a stržená vrstva kůže může vypadat jako \„pouze červená\“. Proto je nutné popálenou plochu IHNED STRČIT POD TEKOUCÍ VODU. Zchlazení zabrání vzniku poškození tkáně. Chladíme vždy, u dospělých na končetinách bez časového omezení. U dětí kde hrozí podchlazení plošné popáleniny pouze jednorázově opláchneme. Moučný mýtus pochází ze středověku, byl to pokus o relativně čistý obvaz, nikoliv o první pomoc. Na stránce http://urbanle­gends.about.com/od/me­dical/a/Flour-For-Burns-Home-Remedy.htm je velmi instruktivní vývoj doporučení během druhé poloviny devatenáctého století. Recept byl vyzkoušen a shledán pitomým. Vedlo to k výraznému prohloubení popáleniny vlivem infekce. Současně šířený mýtus připojil použití mouky nejen jako prostředku první pomoci, ale dokonce jako prostředku k hašení. Mouka hoří a rozptýlený moučný oblak dokonce vybuchuje. Narozdíl od středověku máme k dispozici pitnou vodu. MUDr.Robert Pleskot, lékař záchranné služby, www.zdrsem.cz – výuka první pomoci zážitkem

bolak

Ale ocko ho opalcovala…mi­mochodem jako jediného, kterého jsem já nehodnotil, a všechny ostatní, který jsem dal palec, naopak nebodovala. Mám to chápat jako nějaký protest proti mně? :)