broula

Jak lze použít Windows 10 z nového počítače na starý?

Dostal jsem nový počítač Lenovo s nainstalovaným OS Windows 10. Mohu nějakým způsobem zprovoznit svůj starý počítač v jiné místnosti (pomocí Wi-fi) tak, abych v něm mohl používat Windows 10 z nového počítače? Je to legální a jak to krok za krokem provézt (nejsem odborník, na starém počítači mám instalován Windows XP)?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Bohužel (možná bohudík ;) :D) licence jasně říká, že tvá verze (OEM) je POUZE pro konkrétní přístroj, takže i kdybys ho transportoval, nešlo by ho bez cracknutí aktivovat.
No,mezi námi – Mrkvosoft si může blábolit co chce, podstatný je štítek COA a pokud ho máš, MUSÍ ti ho aktivovat – pochopitelně s tím, že na původím přístroji už nainstalován nebude.
Hele, není lepší koupit OEM licenci, dnes už W7Profi vyjdou na pár stovek, méně než tisícovku. Máš klid, vše legální a především si ušetříš STRAŠLIVÝ OPRUZ s W10 (nejnepovedenější Mrkvosoftí operační systém) Někde se to tady řeilo tak před cca čtvrt rokem myslím. Na starý PC určitě budou sedmičkové drivery, navíc jsou sedmy méně náročné na HW – myslím, že po všech stránkách LEPŠÍ volba.

Další odpovědi
richard.p

Pro přesunutí operačního systému jako takového potřebujete speciální licenci, pokud ji nemáte, tak jakékoliv takovéto zásahy jsou nelegální.
Pokud se vám jedná o vzdálený přístup k počítači, mohu doporučit TeamViewer.
Ještě malé doporučení ke starému počítači. Být vámi, nepoužívám jej k důležitějším úkonům typu internetové bankovnictví, mohlo by vám být jednoduše odcizeno heslo, protože podpora Windows XP byla již před celkem dlouho dobou ukončena (již 2014) a jsou známé bezpečnostní nedostatky tohoto systému.

ivzez

Pokud to není OEM verze, můžete si stáhnout Windows10.iso
(pozor, musí to být stejná verze, jakou jste měl na novém PC),
pomocí programu Rufus vytvořit bootovací flash disk a nainstalovat na starý PC.

Před novou instalací byste měl systém z Lenova odstranit.

_________

Poznámky:

K provozování Windows 10 32 Bit stačí 2 GB RAM
(úspěšně je tak používám už od loňského srpna).

Stejně jako Aliendrone bych poradila dát pro starší
počíteč přednost Windows 7.

Kepler

Na starém PC by musel být instalován OS win10 a to se pomocí wi-fi zařídit nedá. V tom je právě kámen úrazu: nový OS má neporovnatelně vyšší nároky na operační paměť RAM a ten starý PC je zřejmě nesplňuje. Byl by potřebný upgrade na RAM 4 GB, raději 8 GB.

MichaelOffic

Jestli myslíte zkopírovat stávající systém na novém pc do starého pc, tak ano. Ale je to komplikované. Lepší je nainstalovat rovnou upgrade na W10.