jirka F

Jak je možné, že jsem včera slyšel v domě hlas říkající ‚hi‘?

Díval jsem se na televizi a najednou slyším ve tmě hi. Nešlo to z TV.

Nejlepší odpověď
Disraeli

1-Něco se ti zdálo, zdání (mohlo být v mysli, záleží, jak „živé“ to bylo)
2-Halucinace (zvuková), slyšina. Nelze poznat rozdíl mezi realitou, je to jako skutečné
3-Žádný hlas tam nebyl, případně to byl nějaký jiný zvuk odjinud, který se ti jevil jako „hi“ (z TV, nějakého přístoje, z venku). Případně zvíře, nějaká osoba (někdo doma?), sousedé (bydlíš v domě nebo v bytě?) Přirozený, normální zvuk (třeba technický), který se jevil deformovaně
4-Neznámá síla. Duch, projev telepatie aj. Jevy „strašení“ jsou skutečné (mnohokrát prokázané, i různými odborníky, s tisícery svědesctvími i mnohokrát soudně/právně uznané) a i v současnosti se odehrávají na nespočtu místech najednou. Zaznamenány jsou od už starověku po dnešek. Zvuky různého druhu (rachotění, bouchání, vrzání, zvuky rasp, klepání – často na dveře a nábytek, hlasy, šepot, křiky, atd), ‚samovolné‘ pohybování předmětů, přízraky, stíny. Přečti třeba „Strašidelné domy“ od Flammariona, dobře to ozřejmí.

Další odpovědi
elkon

Asi někdo promluvil.

Filip84

Zase si tady z toho děláš intervenční centrum? 🙄

Sluchové halucinace jsou symptomem paranoidní schisofrenie, výjimečně simplexní schisofrenie (zde jde, spíše, o zápor, tj. že pacient stojí na rušný ulici a ptá se okolí, zda jsou – vůbec – slyšet nějaká projíždějící auta).

Sluchové halucinace mohou být, také, příznakem psychospirituální krise; to není nemoc, ale projevuje se podobně jako schisofrenie (u Tebe nehrozí); rozdíl je v tom, že „pacient“ má nad tím (alespoň rámcový) náhled, a alespoň v rovině theoretické je s to připustit, že to, co prožívá, může vycházet z jeho psyché.

To, že Ty se domníváš, že jsi slyšel „hi“ neznamená, že jsi slyšel „hi“.

Krom sluchových halucinací, které jsou charakteristické pro Tvou diagnosu, je nakrásně možné, že u vás v baráku vrzly dveře od skříně, nebo něco podobného, a jak Ty máš úzkostně inhibovaný temperament, ve všem se hnípeš a všecko řešíš, tak namísto, abys to nechal být (beztak je to úplně jedno!), tak máš potřebu to hned pojmenovat, přesně a řešíš to X – XX dnů.

A, ano, může to být něco, jak Ti napsal Disraeli, a co by Savier označil za něco „mezi nebem a zemí“, já bych to definoval prostě jako něco, co nelze ustanovit, a proto ani, zatím, vysvětlit. Z 99.99% to, beztak, ustanovit ani vysvětlit nepotřebujeme. Jenom lidé chtějí – protože přerostlý dítě. Protože řeší to, co by řešit neměli, ale co by řešit měli, tak na to házejí bobka. A pak se stěžují, že, že jim je blbě? 🙄🤦‍♀️

jirka F

Elkon: Myslíš jako nějaký duch?

elkon

To já nevím, nepsal jsi kolik je v domě lidí.

jirka F

Akorát já a můj táta.