tony2412

Jak fungují zóny placeného stání v Praze?

Není mi jasná jedna věc, u nás bude od 1.7. ZPS smíšená (bílá), čili tam mohou parkovat místní občané s povolením a ostatní po zaplacení v platebním automatu.Ale na ceduli je velké P je tam znázorněn platební automat a napsáno: Po-Pá 8–20 nebo s parkovacím povolením.A v noci a v sobotu a v neděli tam smějí parkovat jen místní s platebním povolením nebo kdokoliv? Nebo ti kteří nemají povolení tam mohou parkovat pouze od pondělí do pátku od 8 do 20 hodin? Dá se to vysvětlit oběma způsoby, místní se večer vracejí auty z práce a neměli by kde zaparkovat když v noci tam může parkovat kdokoliv, a to ještě místní musí platit za parkovací povolení! Bydlím u metra a tady je to katastrofální i o víkendu, vesnický tady zaparkují auto a jdou na metro…Pak jsou modré zóny a tam můžou parkovat jen s povolením, přitom jestli se nemýlím tak povolení ve smíšené a v rezidentní zóně stojí na rok stejně......// Smíšená zóna je označena bílou širokou přerušovanou čarou + cedulí, rezidentní zóna modrou nepřerušovanou čarou a ještě návštěvnická zóna oranžovou, ale tu jsem nikde neviděl.

Odpovědi
aliendrone

Bílá? To je nějaká blbost, ne? Bílá nepřerušovaná se NESMÍ přejíždět, pokud vím. Každopádně obvyklá je modrá – tedy „rezidenti“ s oprávněním bez omezení, ostatní dle místního ustanovení. Tedy – základní doba bývá od 8–20, typicky na Žižkově je provozní doby omezení 8–6.

Tzn. že free můžeš od 6 do 8 ráno, jinak musíš mít na skle rezidenční kartičku, popřípadě viditelně umístněný ústřižek o zaplaceném parkovacím poplatku – jinak odtah, který stojí jednorázově cca 1400 + 200/den stání na odtah. parkovišti – nevím přesně, už je to nějaký pátek, co mi auto odtáhli, pořád se to mění. A BACHA! Zrovna na Praze 3 jsou VELICE aktivní, městská policie prakticky vůbec nic jiného nedělá, než že hledá a nechává odtahovat!!! (to víš, jsou z toho pro radnici slušné peníze (desítky milionů ročně), tak proto na trojce také nikde nenajdeš veřejné místo, kde je parkování bez omezení zdarma)

Jinak >>> http://www.par­kujvklidu.cz/