leporela22

Jak je to s placeným parkováním v Praze o víkendu?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak je to přesně s parkováním v Praze o víkendu. Hledal jsem již na oficiálních stránkách http://www.par­kujvklidu.cz ale pro jistotu, bych si ještě upřesnil. Pokud budu chtít zaparkovat na fialových zónách kde bude například takovéhle označení viz. obrázek. Mohu teoreticky zde parkovat od 8 hodin večer v pátek do pondělí do 8 hodin rána. Předem děkuji za odpověď

Odpovědi
Dochy

Obecně: Každá oblast to má jinak. Nezbývá než si to ověřit pro každé místo zvlášť. Naštěstí info už se nechá najít i na mapy.cz. Konkrétně dle Tvé cedule můžeš parkovat o víkendu zdarma. Pokud by bylo omezení na 24h, bylo by na ceduli. Ale omezení PO-PA 08–20h omezuje dobu kdy jde o placené regulované parkování. Mimo tuto dobu oprávnění k parkování nikdo nekontroluje…
(v jiných úsecích můžou být jiná časová omezení, ale PO-PA 8–20 je základ, takže převažuje)

Doporučuju aplikace parkovací hodiny… Sice je trochu… nelogická, ale až pochopíš která funkce opravdu vede k placení parkovného a která je tam jen na ozdobu, začne mít smysl… Vč toho, že Tě bude informovat i o omezeních na dané lokalitě. (i podle GPS)

Mc Merkurion

… co jsem si zjišťoval já, tak od 8–20 je časově omezený, někde na dvě hodiny, a placenýj, jinak pouze s platným povolením … mimochodem, i na těch sránkách ti píšou: „maximálně 24 hodin“, a to jaksi od pátku do pondělí nejni …

dubraro

Můžeš zde parkovat kdykoliv, ale v uvedenou dobu to bude za poplatek, jindy zadarmo.

Mc Merkurion

@Dochy: … proto je to fialová, smíšená, ta je omezená, bez omezení 24 hodin je oranžová, pro návštěvníky … jinak máš pravdu, mimo čas uvedený je to zadara …

Dochy

bez omezení je modrá (ale většinou drahá), oranžová je omezená na pár hodin (uvedeno na ceduli – obvykle 2h)

Dochy

odvolávám to „bez omezení je modrá“. Je v tom bordel. Co zdroj to jiná informace. Na ceduli nic není, v pravidlech nic není, ale pokud se pokusím zaplatit tak už mi to říká „max 3h“…