Jak funguje laser?

Prosim nekoho o snadne vysvetleni pro lamy. ne moc v reci fyziky (ZS).

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Úplně jednoduše, je to soustředění světla do jednoho paprsku, který je přes čočku zesílen.
Ne, že by to byl úplně laser, ale něco podobného se dá udělat, když na předmět nasměřuješ lupu a paprsek světla zapálí předmět. Tak to je podobné, akorát mnohem silnější výkon a slabší paprsek.

Další odpovědi
mosoj

Laser je jednoduše řečeno zesilovač světla.
Vybuzený foton pomocí dodané energie vybudí v aktivní látce další dva fotony atd. atd.
Záření se potom pomocí trubičky zrcadla čočky usměrní do jednoho směru. Laserové světlo má specifické vlastnosti. Více v odkazu.

Pěkné palce jste si nasázeli !!!
Degradujete si vlastní fórum.

Všiml jsem si že to chceš názorně tak ještě jeden odkaz: http://vega.fjfi­.cvut.cz/docs/pre­ludium0/pals/ti­tul_laser.htm
Bohužel nebude aktivní, musíš si ho překopírovat.

Zdroj: http://www.prin­ting.cz/art/ctp/ctp_pr­incipy_laseru­.html

Olaf

No jde o to, že „obyčejné“ světlo není usměrněné. Jde do všech směrů ze zdroje. Něco jako když u vás ve škole zazvoní a otevřou se dveře od tříd a děcka běží do šatny. 😉 Laserové světlo je usměrněné, podobě jako třeba vojenský pochod. Toho jde u světla docílit různými způsoby a jen u některých látek, které takto usměrněné světlo umí vyzařovat.

panenka

Laser je světlo se specifickými vlastnostmi.Ži­vočišná bunka není schopná tak,jako rostliny zpracovávat denní světlo,ale dokáže velmi dobře zužitkovat právě světlo laseru.Laserové světlo povzbuzuje energický metabolismus bunky.V jedno­tlivých bunkách se přeměnuje z energie světelné na energii buněčnou,což vede k jejich lepší výživě,zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení.

více zde v odkaze

Zdroj: http://www.kos­metikapalkovi­ce.cz/296/nabi­zime-osetreni-pleti-biostimulacnim-laserem/