MikyDC

Jak funguje čištění cd, pastou na zuby?

Princip. Vím, že to funguje, ale chci vědět proč, děkuji

Odpovědi
Hlada

V zubní pastě je jemné abrazivo, takže funguje stejně, jako lešticí pasta. Rýhy v krycí vrstvě se zbrousí, čímž se obnoví její průhlednost.

Méďa39

Pouze upřesním p. Hlada.
Pokud to uděláte opravdu dobře, tak odeberete část krycí vrstvy. Ideaálně právě jen a tolik, kolik činí hloubka „nejhorší“ rýhy. Takže budete mít vlastně nový povrch a tenčí CD.
Laser … optika … úhel dopadu=úhlu odrazu a rýhy jsou jako „V“ zatlačené do materiálu … proto je velmi vhodné mít dopadovou vrstu „rovnou“