oselik

Zajímá mě jak to funguje když je někde nějaký laser a ,že když se ho něco dotke tak nějaké čidlo začne houkat?

Jaktože když přerusíš ten laser tak něcfo začne houkat nebo rozbiju sklo u výlohy?Jak se díky dotyku něčeho na laser muže změnit ve zvuk?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nic se nezmění na zvuk. Laser nebo prostě světelný paprsek svítí na příjmač, např. fototranzistor. ten je v tu chvíli rozepnutý. Jakmile se paprsek přeruší, fototranzistor sepne a to je již jako normální vypínač, který zapne sirénu.
Takže nic složitého v tom nehledej. nic se nemění na zvuk.

Zdroj: Doufám, že jsem neperlil a odpověď pomohla.

elektrikář

Poplachové jednotky fungují že se přeruší papsek a ústředna to vyhodnotí jako narušení hlídaného prostoru, a spustí sirénu.Pak jsou čidla která reagují na otřesy a na zvuk tříštěného skla.