Jak daleko je od Měsíce k Plutu?

Jak daleko je od Měsíce k Plutu? Ví někdo z vás odpověď na tuto otázku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Přibližně stejně jako od Země, vzdálenost Země – Měsíc je v tomto měřítku zanedbatelná. Pluto má velmi excentrickou oběžnou dráhu, někdy je ke Slunci blíže než Neptun (jednou za 248 let), naposledy asi tak před 30 lety. Vzdálenost od Země velmi přibližně kolísá mezi 30 a 50 AU (astronomical unit). 1 AU = průměrná vzdálenost Země od Slunce) = 150 000 000 km.

Další odpovědi
metros

Zjisti si minimální a maximální vzdáůenost Země i Pluta od Slunce. Nejmenší možná vzdálenost bude rozdíl minimálních vzdáleností a největší možná součet maximálních (když zanedbáme to, že Země a Pluto obíhají v různých rovinách).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Podívejte se do anglického zdroje.

https://www.wol­framalpha.com/in­put/?i=distan­ce+from+moon+to+Plu­to

Vzdálenost Slunce Pluto

"Aktuální výsledek:
35,18 au (astronomické jednotky)
Hodnota:
5,263 × 10 ^ 9 km (kilometrů)
5,263 × 10 ^ 12 metrů
3,27 miliardy mil

Porovnání jako vzdálenost:
≈ 0,4 × nejmenší vzdálenost od Slunce k helioplášti (79 až 100 au)
≈ 0,7 × vzdálenost od Slunce ke Kuiperovu útesu (≈ 7,48 × 10 ^ 12 m)
≈ 0,89 × poloviční osa oběžné dráhy Pluta (5,906376272 × 10 ^ 12 m)

Odpovídající množství:
Tlak slunečního záření z P = L_☉ / (c4πr ^ 2): | 3,7 × 10 ^ –9 Pa (pascaly) | (za předpokladu solární konstanty ≈ 1360 W / m ^ 2)

annas

Omlouvám se.

Přepsala jsem se. Údaje se týkají Měsíce a Pluta. Znova pro ověření.

Viz originál Moon – Pluto
https://www.wol­framalpha.com/in­put/?i=distan­ce+from+moon+to+Plu­to