led

Čo myslíte, jestvuje v našej svetelnej sústave „Hviezdna brána“?

" Vědci přišli s hypotézou, že planeta Devět, která ovlivňuje dráhy transneptunických těles, může být ve skutečnosti černá díra
Jednalo by se o typ černé díry, která je pozůstatkem po velkém třesku
Černá díra by měla průměr asi 5 cm.

Před více než třemi lety přišli astronomové Mike Brown a Konstantin Batygin se zajímavou hypotézou. Podle nich obíhá daleko za dráhou Pluta ještě jedna planeta, která dostala přezdívku planeta Devět.
Podle výpočtů má mít planeta Devět hmotnost 5 až 10 Zemí a obíhat po velmi protáhlé dráze s velkou poloosou v řádu stovek AU. Astronomové po planetě pátrají, ale nebude to vůbec snadné. Má být 10 000krát slabší než Pluto.

A co když je to černá díra?
Jakub Scholtz a James Unwin přišli se zajímavou hypotézou. Planetu Devět jsme zatím nenašli. Pokud má něco dostatečnou gravitaci k ovlivnění drah mnoha těles, ale není to vidět, tak to může přece být… ano, černá díra!"

Viac na: https://vtm.zi­ve.cz/clanky/za­hadna-planeta-devet-muze-byt-ve-skutecnosti-peticentimetrova-cerna-dira-tvrdi-nova-hypoteza/sc-870-a-200501/default.aspx

Na základe tejto informácie (z konca minulého roku) mám inú hypotézu:

Táto záhadná planéta je Hviezdna brána, cez ktorú k nám priletel okrem iných hviezdoplavcov aj istý generál kozmickej aliancie zamaskovaný ako užívateľ tejto stránky aliendrone.
Súhlasite s mojou hypotézou?

obrázok z archívu mojej knihy kúziel

Nejlepší odpověď
Kepler

Já věřím podobné hypotéze, kde se říká, že to těleso by mělo obíhat po velmi protáhlé dráze s velkou poloosou v řádu stovek AU. Nasvědčuje tomu jistá periodicita výskytu jistých kosmických jevů. S tím rozdílem, že se nejedná o velmi hmotnou planetu nebo černou dírku, ale o hnědého trpaslíka, kterého je téměř nemožné objevit, protože září jen velmi slabě a to ještě v infračerveném oboru. Ostatně dvoj- a vícenásobné hvězdné systémy jsou prý častější, než sólo hvězda. Druhá hypotéza je, že jde skutečně o hvězdnou bránu a aliendrone pořádně nezavřel dveře.

Další odpovědi
hapiky

Ono toho je ještě hodně co existuje a nevíme o tom. Z jednoduchého důvodu: Víme jen to, co můžeme vědět+nějaké malé detaily a kromě toho, co ví aliendrone ale ten kvítek medový, ten nic nepoví.

led

germini, „protože věda je ještě větší zhouba pro svět než náboženství“
prečo?

led

germini, zaujímavý názor, ale myslíte, že bádanie vo Vesmíre neprospieva znalostiam o Zemi. Nemáte pocit, že pre pochopenie samých seba, nestačí sa zaoberať len samým sebou, ale vnímať aj okolie, v ktorom sa nachádzame a rovnako aj vzájomné väzby Zeme s jej okolím?

led

ilustračný obrázok je koláž, pochádza z viacerých zdrojov.