tomasstir325

Může se někdy srazit Pluto s Neptunem?

Odpovědi
kobranek

Může, ale to jedině, že by slunce vyslalo větší přívalovou energii a třeba Neptun by vyjel z oběžné dráhy a narazil by do Pluta. Není to ale možné, protože slunce je strašně daleko od Neptunu, aby ta energie tam dorazila.

cochee

kobranek, prosím, co je to přívalová energie? :-o

MichalN

Vsechno je mozny 🙂

Panthe

„Při oběžné době 249 let se na 20 let Pluto dostává do menší vzdálenosti od Slunce než Neptun.“ Osobně však nevím zda se jejich dráhy kříží i na ose Y a odpověď mě taky zajímá ^_^