Terryle

Jak byste pojmenovali letadlo? A proč?

Narazila jsem na netu na pár zajímavostí – aerolinky mají potřebu pojmenovávat svoje nové megaairbusy A380. A je hrozně zajímavé sledovat, jak jim říkají :)
Třeba Qantas (australské aerolinie) pojmenovávají svá letadla po osobnostech australského letectví: třeba po pilotce Nancy-Bird Walton. Ale do takového Davida Warrena (vynálezce černé skříňky :o) by se mi zrovna sednout nechtělo.
Kdežto Lufthansa se zachovala naprosto sucharsky německy a své první dvě A380 pojmenovala München a Frankfurt am Main (to by jim člověk ty letadla zabavil z důvodu nevratné psychické újmy!!! :) Na další vypsali veřejnou soutěž, ale jak dopadla, jsem nezjistila.
Zapřemýšlela jsem a došla jsem k závěru, že podle mě letadlo musí mít dívčí jméno (prostě to jsou holky, jsou pěkný, nosej v břiše lidi a piloti jim říkaj „baby“ :o) a mělo by být krátký a mezinárodně srozumitelný. Být to na mně, pojmenuju letadlo ANGIE – pochází to z Angela, Anděla, což se na letadlo hodí – i andělé lítají a navíc chrání lidi. A to „í“ na konci je takový vzletný, nespoutaný, svobodný…

Jak byste pojmenovali letadlo vy, a proč?
Doplňuji:
Mně se právě ten nápad moc líbí. O tramvajích nevím, ale už jsem potkala několik lokomotiv od motoráčků – a ono to nějak podivně potěší a člověk se usměje, když pro něj přijede Kristýnka, Vendulka nebo Marcelka, místo nějaký 4428H. Takže to asi není zase tak neobvyklý. Řidiči dopravních prostředků asi mají tendence si stroje polidšťovat a mají je svým způsobem rádi, protože jim chtě nechtě musí důvěřovat… a znají je, on určitě i každej stroj je trošku jinej a má svý manýry :o) Přijde mi to hrozně milý. Příště, až poletím, zkusím se pilota zeptat, jestli letadlu nějak říkají…

Nejlepší odpověď
anonym

máte pravdu já mám příšerný strach z létání,ale kdybych nastupovala do anděla možná by mě to i trochu uklidnilo,taky se mi líbí pojmenování tranvají či motoráčků,možná budu mít štěstí a jednou se proletím v Lucky

Další odpovědi
anonym

Tak o tomhle jsem nepřemýšlel ale výrobci tramvají dávají také familiární jména. Ale když o letadlech, tak Jiří Lábus s Oldřichem Kaiserem v díle Vězení ze seriálu Tlučhořovic rodinka nazvali leteckou společnost Luftšus.