Avatar uživatele
Terryle

Jak byste pojmenovali letadlo? A proč?

Narazila jsem na netu na pár zajímavostí – aerolinky mají potřebu pojmenovávat svoje nové megaairbusy A380. A je hrozně zajímavé sledovat, jak jim říkají :)
Třeba Qantas (australské aerolinie) pojmenovávají svá letadla po osobnostech australského letectví: třeba po pilotce Nancy-Bird Walton. Ale do takového Davida Warrena (vynálezce černé skříňky :o) by se mi zrovna sednout nechtělo.
Kdežto Lufthansa se zachovala naprosto sucharsky německy a své první dvě A380 pojmenovala München a Frankfurt am Main (to by jim člověk ty letadla zabavil z důvodu nevratné psychické újmy!!! :) Na další vypsali veřejnou soutěž, ale jak dopadla, jsem nezjistila.
Zapřemýšlela jsem a došla jsem k závěru, že podle mě letadlo musí mít dívčí jméno (prostě to jsou holky, jsou pěkný, nosej v břiše lidi a piloti jim říkaj „baby“ :o) a mělo by být krátký a mezinárodně srozumitelný. Být to na mně, pojmenuju letadlo ANGIE – pochází to z Angela, Anděla, což se na letadlo hodí – i andělé lítají a navíc chrání lidi. A to „í“ na konci je takový vzletný, nespoutaný, svobodný…

Jak byste pojmenovali letadlo vy, a proč?
Doplňuji:
Mně se právě ten nápad moc líbí. O tramvajích nevím, ale už jsem potkala několik lokomotiv od motoráčků – a ono to nějak podivně potěší a člověk se usměje, když pro něj přijede Kristýnka, Vendulka nebo Marcelka, místo nějaký 4428H. Takže to asi není zase tak neobvyklý. Řidiči dopravních prostředků asi mají tendence si stroje polidšťovat a mají je svým způsobem rádi, protože jim chtě nechtě musí důvěřovat… a znají je, on určitě i každej stroj je trošku jinej a má svý manýry :o) Přijde mi to hrozně milý. Příště, až poletím, zkusím se pilota zeptat, jestli letadlu nějak říkají…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 4914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

máte pravdu já mám příšerný strach z létání,ale kdybych nastupovala do anděla možná by mě to i trochu uklidnilo,taky se mi líbí pojmenování tranvají či motoráčků,možná budu mít štěstí a jednou se proletím v Lucky

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak o tomhle jsem nepřemýšlel ale výrobci tramvají dávají také familiární jména. Ale když o letadlech, tak Jiří Lábus s Oldřichem Kaiserem v díle Vězení ze seriálu Tlučhořovic rodinka nazvali leteckou společnost Luftšus.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek