zjentek

Hrozba smrti je jaksi zásadně obávanější než hrozba/vidina ztraceného/pro­meškaného času?

Nevím zda jsem otázku správně zformuloval, možná ji časem přeformuluji, aby bylo všem jasné, co mě vlastně zajímalo, ale… Jaksi pochopit se dá i tohle.

Uvedu jeden příklad za všechny, jen z poslední doby, i když divný. Kdosi v SA tweetoval protirežimní příspěvky a SA soud za tyto tweety uložil trest smrti. Lidskoprávní organizace pak vyzvala saúdské úřady, aby rozsudek zrušily. Toho času v ČR(_._) taktéž za protirežimní aktivitu pravomocně odsoudili jistého Tomáše Č. na 5,5 roku žaláře s ostrahou. Žádnou organizaci však nic netrápí a ani nikoho jiného. Času je tedy zřejmě vždy dost. Děkuju.
(Pokud by náhodou někomu nebylo zcela jasný, čeho vlastně se čičmunda Tomáš Č. dopustil, tak ve skutečnosti toho podnikl mnohem, MNOHEM méně než čičmunda, který starýmu Klausovi nastřílel kuličky do rukávu saka.)

Odpovědi
Rokio

Ve vězení strávený čas není úplně promarněný. Je tam spousta aktivit, vězeň je hmotně zabezpečen a hlavně může tam zpytovat své svědomí.

aliendrone

Podobné „záhady“ objasní na počkání Pepa25. Za mě platí – nedivit se! A jestli nemůžeš jinak, tak se div třeba tomu, že u nás ZATÍM ještě nebylo legalizováno MUČENÍ (zákaz jeho užívání u nás myslím vydán za Marie Terezie) a dokonce ani bolševik (ač se ho v praxi nijak nerozpakoval užívat) tuto tradici NEPORUŠIL.

Ovšem Spojené státy, náš veliký, nedostižný a vůbec non plus ultra přítel a učitel dem(ent)okracie to vidí jinak. Asi musíme my zaostalci ještě chvíli počkat, než tato vymoženost k nám dorazí, počítám ale, že to nebude dlouho trvat. Navíc – bojové helikoptéry (ve všech možných významech 😉 ) nebo nefunkční (zato brutálně předražené!) stíhačky logicky mají přednost. 😕