zjentek

Dovedete si vůbec představit, jak někde ve veřejném prostoru z ničeho nic inkasujete čtyři kulky, odnikud přiletěvší?

Představit si. Dokážete?

Například čízou 7.65. Jak to asi musí být kurwa nepříjemné, a též bolestivé prakticky bez výjimky. Bo to je taková zbraň nezbraň, tato číza. Eště když vám kašpar valí kule směrem do břucha 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️… Tož to nechceš.

Disraeli, jaký atentátník? Mě aktualita s Ficem nezajímá. Vím o ní, ovšem s otázkou nemá co dělat. Zajímá mě, zda si lidé vůbec dokáží představit, že prostě jsou, existují, ve společnosti, na veřejnosti, ve veřejném prostoru a pak tam najednou nejsou, protože jiný si do nich vystřelil z palné zbraně. Zda tuší, jak až to BUDE BOLET takovou uvedenou ČZ, zbraní nezbraní, kterou disponuje snad každý úchyl. Jak až to bude bolet…

V této společnosti učíme druhé ignoruj, přehlížej, nezaobírej se chováním/starostmi jiných, po vzoru USA. Disraeli zde zářným příkladem. No tak potom se taky nesmíme divit a při takovém našem přístupu si musíme na střelbu zvykat a musíme si dokázat představit, že se třeba dotkne i nás. Kdo nejvíce křičí „ignoruj“, ten si to IMHO představit vůbec nedokáže. Další paradox, i když docela logický.

„Vůbec nevím, o čem bych se s nimi bavil, raději se jim všem vyhnu.“ Že? Typický příklad „montéra“ společnosti, který pochopil především JAK se v ní uživit a nenadřít se. Ta nejlepší cesta k odměřenosti, k upjatosti, ke kulce. A překvapený pak může být snad jen dement, nenažraný, přemoudřelý. Který neznal hranici, ale… Který přece „plodil dobro“. Nerozumíte takovému? Nechcete mu kývat už na pohled? Pche, pak srát na vás. Nebo ne? Jenže posléze kulka je přesně adekvátní odpovědí (pokud teda bobík zatím není tvrdý diktátor a tak různě pouze ho všichni serou ovšem nebudí patřičný strach). A furt dokolečka jako u hloupých na dvorečku takto „moudří“ nechápou, kde se to jenom bere, ta zloba vůči nim, přitom přesvědčivě o tom „promlouval“ už Vondrouš směrem k saku, který vlastně jasně říkal: nepřeruš tu integritu nás, v nás jen proto, že sám jsi kikina nenažraná a s mindráky, ovšem nenažraná především 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
Emefej

Kde jsi sebral ráži 7,65? Atentátník údajně střílel z pistole ČZ75 a ta v této ráži nevyráběla.

Další odpovědi
aliendrone

Lehce si dovedu představit, že nějakou slíznu – to pro mě není vůbec tězké. Potíže začnou tehdy, když bych si měl představit, že přiletí odnikud. Kulky, které vrtají díry do samotného nejskvělejšího, nejúžasnějšího, nejkrásnějšího etc. (ta DRZOST!) jsou vždy odněkud. 😉 😂 😂

paul1

Představit si to v našich podmínkách je tak trošku problém. Na Ukrajině ale je pro mnohé civilisty i vojáky takové ohrožení poměrně běžné.

elkon

Nepotřebuji si něco takového představovat. Nejsem negativní člověk.

Drap

Je úplně jedno, zda tě to potká ve veřejném prostoru, nebo v soukromí, bolí to všude stejně a dost dobře takovou možnost nemůžeš na sto procent vyloučit. Jedině trochu přemýšlet kam právě jdu, do jaké společnosti, jak je to v těch místech bezpečné a podobně.

led

Viem si to predstaviť, aj keď som nezažila na sebe zásah zámerne vystrelenej guľky. U vrcholového politika v tak rozdelenej spoločnosti, aká v súčasnosti je, vždy! sa nájde niekto, kto dokáže priamo, alebo to „iba“ prikázať, zlikvidovať súpera strelnou zbraňou.
Ale čo v prípade, keď sa ocitnete v dráhe vystrelenej guľky, ktorá nebola určená vám… kto je vinný, že dodnes mám taku jazvu?
Aký je to človek, ktorý navonok vystupuje ako humanista a následne zoberie zbraň s úmyslom „zraniť“, ako sa obhajuje strelec na Fica , alebo rovno zabiť „Pražský strelec“ 2023 ?

led

Emefej, možno došlo k nedorozumeniu náboje kaliber 7,65 používa ČZ70.
ČZ75 má kaliber 9.

Pepa25

led: neznám nikoho, kdo obhauje střelce v Praze 2023 ani atentátníka na Fica! Policie obou zemí stíhají „schvalovače“ (je samozřejmě otázka, zda je to správně). IMHO tedy jen teoretizujete (koneckonců i otázka samotná je jen teoretický štěk)

led

Pepa25, to, že vy nepoznáte nikoho z kto obhajuje a schvaľuje týchto strelcov, neznamená, že v skutočnosti nie sú. Nie sú len vo vašom vedomí. Nebuďte ako pštros, ktorý skryje hlavu do piesku, aby nevidel a nepočul skutočnú pravdu.
Na rozdiel od vás, „moja teória“ ako ste to krásne nazvali, vychádza zo života, znalosti prostredia a ľudí.

Tonda Káňa

elkon: Ty nejsi negativní člověk? A odkdy, prosímtě? 😁😁

zjentek

😄🤭👍