Avatar uživatele
jirka F

Dokážeme nějak ovlivnit to, o čem se nám bude v noci zdát?

Mimo toho, že na to myslíme přes den.

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Kepler, Jarda_H před 1303 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Nejen díky tomu, že na to myslíme přes den, jak již bylo řečeno, nebo těsně před spaním, ale naše sny může ovlivňovat do značné míry podvědomí. Máme nějaké problémy, nepřemýšlíme nad nimi, ale ony tu jsou a mozek to ví. Může to vést až k depresím, protože člověk si vlastně neodpočine do doby, než všechny své trable vyřeší nebo se s nimi alespoň nesmíří.
Takovými „hrátky“ se sny je například lucidní snění.
když odbočím úplně od tématu jako takového, ale se sny to souvisí, máme zde ještě spánkovou paralýzu. Pro většinu osob jí trpící jde o nepříjemnou záležitost, se kterou se člověk musí naučit žít.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Je to škoda, ale většinou asi ne, i když bychom si to přáli. Nevím, jak to vlastně s těmi sny je. Jsou to vzpomínky, na které v bdělém stavu ani nemyslíme. A pak se nám zničeho nic zjeví ve snu, vykopané ze sutin času a podvědomí. Zdálo se mi, že vedle ně leží vysněná milenka, obrátím se na loži, chci ji obejmout, vzbudím se – a nic. Pak se mi taky zdálo, že jsem se počůral, vzbudím se – a fakt!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ano, stačí na dané téma před spaním myslet. Nefunguje to na 100% (spíš tak na 10–20% – můj případ, když jsem ještě chrápal relativně normálně – je to individuální), ale je to odzkoušené a potvrzené mnoha lidmi (včetně mě). :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Částečně ano. Třeba polohou při spaní. Nejpříjemnější sny ( i erotické) se údajně zdají při poloze na břiše, příjemnější při spaní na pravém boku. Doporučuje si před spaním číst něco příjemného, abychom zapomněli na případné problémy a starosti, prožité během dne. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Ano, stačí se třeba před spaním dostatečně napít, např. urologického čaje (není podmínkou). Ale pak je třeba se řídit radou: Nikdy nepoužívej záchod ve snu, je to chyták!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nemusí to být úplně bezprostředně, ale často ve snech prolíná nějaký významný prožitek, nebo přání. Nebo reakce na nějakou důležitou událost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek