jirka F

Dávají ženy také něco mužům?

Muži dávají kytičku. Ale co ženy?

Elkon: Ano dostal od rodičů ale od nějaké slečny ne.

Nejlepší odpověď
Lurius

Většinou se považují za dostatečně velký dáreček

Další odpovědi
seraphico

Že by lahvinku? 😃

zjentek

Jistě, mně nejedna dala 🤷‍♂️

dubraro

Dávají 🙂

Disraeli

Co se týká dárků, tak zpravidla dávají muži ženám a ne naopak (něco jiného jsou narozeniny a Vánoce… já se ovšem bavím jen o „spontánních“ dárcích a překvapeních). To tak trochu patří k zaujmutí, „koupení“, dobytí, či udržení partnerky. Samozřejmě pařící rituál – často viditelný i v živočišné říši, kde sameček něčím překvapuje samičku, nějak se předvádí nebo jí něco dává, snaží se zaujmout, upozornit na sebe, nalákat, zavděčit se a vůbec, někdy dělají různé blbosti. Očekáva, že ona „dá“ jemu na oplátku. :D Kozlové si čůrají na hlavu, aby byly pro partnerky atraktivnější, tučnáci dávají „tučňáčicím“ oblázky jako úplatu za sex, samečci kudlanek dělají tanečky, pak mají pár hodin sex a kudlanka jim při aktu ukousne hlavu. Chytřejší sameček zároveň donese kudlance jídlo, které ji zaměstná a on stihne po aktu ve zdraví utéct (to sem si nevymyslel). Nejinak je to někdy v „říši lidí“. :D
Muži jsou lovci, dobyvatelé, ženy jsou „oběti“, dobývány. Skutečnost je většinou taky trochu jiná… jsou to většinou ženy, které lákají, vábí samečka a kladou pasti. :D A jak svou kořist chytí, tak ji jen tak nepustí… a to, co s ní provedou… no, to už záleží na povaze ženy.
Ženy jsou dáreček samy o sobě a mužům stačí, když jim žena dá (sama sebe a poskytne muži..... však víme). ;)
Ale beze srandy, jsou to gesta, projevy lásky – z lásky. U mužů jde taky o galantnost, gentlemanství, pozornost (vůči ženám) a podobně, takže pro ně je to víc typické. Ale dárek může dát i opačné pohlaví.

Samozřejmě, že když už jsou dva dlouho v manželství nebo to páru mimořádně dobře klape, může i žena překvapit svého partnera nějakým zakoupeným darem, který mu udělá radost. Překvapení mimo svátky a narozeniny.
Nezapomínejme na SJM, které ale v praxi funguje trochu jinak, než se nám snaží nalhat zákon. Hlavně, co se týká příjmů. Přijmy ženy jsou její a příjmy muže jsou společné. Její peníze jsou její, tvoje peníze jsou „naše“. :D Takže není nezvyklé, že ti žena koupí něco z tvých peněz. ;) A jak víme, ženy zpravidla rády nakupují, takže potom, co projdou 10 obchodů s oblečením a podobné, nakoupí si pár tašek, tak koupí třeba i nějakou tu drobnost pro tebe. To náhodou není vůbec špatné, je vidět, že na tebe alespoň trochu myslí. Přetože je to z tvých peněz a přestože sama sobě nakoupila pár kg „dárků“. :D :D

Pokud jde všeobecně o tu otázku dávání dárků mezi pohlavími, tak o tom vůbec ta galantnost je. Tedy pozornost, věnovat ženě svůj zájem anebo ji rovnou něco věnovat – obdarovávat ji, drobnosti, dárky, gesta – projevy náklonosti. Je to totiž takový princip vztahu muž X žena (nehledě na rovnost, feminismus a genderové blbosti). Někdy jen na počátku vztahu, či součást námluv, u jiných i během dlouholetých vztahů.
Pozorná, dobrá a milující žena ti dá hodnotný, cenný dárek, o kterém ví, že by se ti mohl líbit a dělá to zkrátka pro tebe. Knihu (nebo lépe knihy), hodinky, kusy oblečení, které ti budou slušet (a to ona ví a zná… né, abys byl nevděčný a nechodil v tom ;)) nebo zkrátka věc, o kterou se zajímáš, či co máš rád. Takže pokud máš nějakého koníčka, milující žena ti do/koupí nějakou tu věc, která s tím souvisí. Častější jsou ale dárky muž → žena.

elkon

Ty jsi nic nedostal? Nebo nejsi muž?

paul1

V mládí jsem dostával všelico, teď už na to jen vzpomínám 😁

Filip84

Standardním druhem překvapení je champagneské:

„A co mé osobní sekretářce? To jsem já! Aha, ano, jistě: co mám dát vám? Nemusíte mi dávat nic. To nemusím, ale já bych rád. Ach, děkuji, no, vlastně cokoli. A to? No, rád bych se nechal překvapit. Mohl byste to překvapení specifikovat? Běžným druhem překvapení je champagneské.“

To platí bez ohledu na pohlaví, pokud tedy „překvapeným“ není děcko.

Hlavně, ať to má nějaký sensus.

Můj děda, dokut tedy ještě žil, tak pořád dostával na narozeninu, svátky, výročí založení VKP(b), atp., pěnu na holení, jednorázová holítka, různé „pitralony“, a když pak umřel, tak jsme toho vyhodili pytel, něco by možná i zaujalo sběratele historické pánské kosmetiky.

Přitom mnohem příhodnějším dárkem, pro mého dědu, by bylo pivo. Nebo flaška vína. Nebo jiná „flaška láhve“. Ona ta – nějaká – „flaška lahve“ potěší skoro každého chlapa. 🙂

Rokio

Pokud je tvým sousedem muž a je hodný, tak ti rád půjčí, ale hodná sousedka ti dá. 🙂

Kazatel

Muži kytičku, ženy mušličku.

Kazatel

Ajajaj, lamomec Jirka vůbec nepochopil, co by mohl od ženy dostat. Smutné.

Filip84

Kazatel: neměl babu. Psal to tady, to samé Rokio. Tak to prostě je, tak: co čekáš? 🙂

Disraeli

Muži jsou ti, co dávají, ženy přijímají. Pak je z toho většinou nějaké to dítě. :D

Disraeli

Ženy rády dostávají dárky a jsou rády překvapovány (o tom žádná a platí to vlastně i na muže). Ale taky někdy „docela“ rády, když jim dáme peníze, ať si samy něco koupí, co si samy vyberou. ;) Ale to už spíš spadá do toho SJM a „společných příjmů a peněz“.