Kepler

Dávají vám čísla okolo koronaviru důvod k optimismu?

Máme asi polovinu populace úplně očkovaných, zatím počet nakažených nijak nevzrůstá i přesto, že nyní jsme pod útokem zatím nejinfekčnější mutace delta. Jsou dosavadní restrikce oprávněné a je nutné zachovat opatrnost? Osobně si myslím, že ano a je škoda, že nám to kazí odpírači. Je to ale svobodné rozhodnutí každého, které sice respektuji, ale jinak je považuji za sobecké, protože může vzít život stovkám jiných.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Čísla vypadají nadějně. Sice experti, kterým se zalíbilo mít nad lidmi moc, neustále straší mrtvými, i když hned pod jejich videem běží klesající statistiky a sestupné křivky grafů. Melou si svoje. K očkování jen poznamenám, že lidé se sobecky očkují kvůli sobě a ne kvůli druhým.:-) Což jim nebrání poukazovat na jiné. Místo aby byli v klidu a bezpečí, a třeba i někdy zticha.

Další odpovědi
Justin1

Podporoval bych jen opatrný optimismus, nepolevující opatrnost a neustálé uvědomování si toho, že stále neseme odpovědnost za zdraví vlastní i za zdraví ostatních. Nepodporoval bych usínání na vavřínech a skládání zbraní v předčasné euforii před poražením nepřítele.

zjentek

A co ti kdo kazí? Seš očkovanej tak z čeho máš pořád bobky? Teď už ti nic nehrozí, budeš zdravej jako řípa!

„S rostoucím věkem klesá pravděpodobnost tvorby protilátek po očkování až někde ke 30%. Účinnost očkování klesá s každým měsícem o 6% bodů.
Proč tedy očkování platí bez ohledu na výši protilátek a změřená hodnota protilátek nikoliv?“

Anebo:

„Já v tom tedy nemám jasno, jsem očkován ale protilátky mě nikdo neměřil, netuším tedy kolik jich mám a jak dlouho budu chráněn. Pokud někdo Covid prodělal a má vysokou hodnotu protilátek, tudíž mu lékař očkování nedoporučí, má asi dělat co? Neměly by se tedy po určité době změřit hodnotu protilátek oběma skupinám a z toho pak vycházet? Navíc jsem zatím nikde nezjistil, jaká hodnota se považuje za skutečně bezpečnou.“

A další:

„Pokud se protilátky nebudou uznávat, tak lidé kteří protilátky mají, se tuplem očkovat nepůjdou. Pokud není stanovena výše nutných protilátek, nelze tedy uznávat ani protilátky získané očkováním. Protilátka jako protilátka. Naštěstí jediná žaloba tento nesmysl zruší.“

Prostě ze života, diskuze… lidé se ptají a také si odpovídají, když jejich vláda to nedokáže. A vlastně odpovědi zkorumpovanců ani nepotřebují, aby přišli na to, že očko je o prachách, zatímco imunita nikoli. Hodně štěstí s očkováním! Po dvou, třech letech se zde k tématu vrátíme a nebude to nic pěkného, pro očkované. Zde mi věř, když nikde jinde. (;

Drap

Vypadá to sice optimisticky, ale přesto musím souhlasit s těmi, kteří tvrdí, že proočkovanost je stále nedostatečná.

aliendrone

Optimismus? Něco ti k tomu povím. Není to dlouho, co mi umřela známá. Znal jsem ji od dětství, byla to taková pohodová ženská a i když se s ní „život nemazlil“, tak si svoji pohodovost tomu navzdory uchovala. Jenže podlehla tlaku médií, první dávka proběhla relativně OK (jen bolest ruky), po druhé byla již po 2 hodinách od aplikace v nemocnici a po dalších 4h mrtvá. NJN, jak se říká „Umírají jen ti nejlepší.“! :(

NEBO

Holčina kterou znám od kočárku (31 let s čtyřletou dcerou) > prodělala Covid již loni. Stejně se nechala očkovat, MUSELA, protože chtěla letos na dovču do Řecka (smůla, stejně je zavřené). Takže první dávka proběhla v poho, 2.dávka… No, je již TŘETÍ týden na neschopence, nemůže chodit, resp. neudrží rovnováhu. Prognóza? Doktoři jen krčí rameny. MOŽNÁ bude někdy zase chodit normálně, a MOŽNÁ NE. :(

Na ta tvá čísla prdím zvysoka, protože jestli je pravda, že na Covidvakcínu zdechlo u nás jen 94 lidí (pardon, NEZDECHLO, je jen „podezření na souvislost s očkováním“, abych byl „správně vyvážený a objektivná“ jako třeba ČT) a já znám OSOBNĚ ROVNOU TŘI, tak mi vysvětli, JAK TO, že neznám osobně 50+, vítězů ve sportce? O počtu lidí „s NÁSLEDKY“ ani nebudu mluvit. :( :(

Pravděpodobnost je neúprosná a já raději budu věřit matematice, než pindům placených presstitutů s vyfabulovanými číslíčky. Tož jakýpak optimismus, když se za vynaložení neskutečných nákladů zachraňují kriplové, kteří TAK JAKO TAK jsou jednou nohou v hrobě (a zítra chcípnou na rýmu) a při tom UMÍRAJÍ nebo se MRZAČÍ zcela ZDRAVÍ lidé? :(

A vůbec, CO POŘÁD MÁŠ s tou „sobeckostí“? Očkován jsi, buď rád, že bez následků (přinejmenším okamžitých), tak o co ti jde? Zakazoval ti snad někdo se nechat očkovat? Nadával ti někdo za to? Odsuzoval tě? Ne? TO CO POŘÁD PRUDÍŠ?

Kdo chce, ten se může nechat očkovat a bude v pohodě (tedy „že prý“), tak jakápak sobeckost? A kdo raději riskne Covid, než kdovíjakou vakcínu, TAKY jeho věc. Všichni si následky svých rozhodnutí ponesou sami, no ne? ;) :D

Alesh

On je odborník a odborník. Ti, kteří radí „těm nahoře“, byli nepochybně řádně vybráni, protože mj. jsou tak nějak i ve shodě s tím, co se hodí prodavačům roušek, respirátorů, vakcín, testů atd. Ale třeba je to jen náhoda. 😉 Každopádně strach je dobrý nástroj, kterým lze řídit lidi, tak proč je furt nestrašit. 🙂
Řeknu ti to takhle. Kdo se chtěl dát očkovat, tak už dávno mohl, a to ho podle statistik ochrání skoro dokonale před těžkým průběhem či smrtí. Kdo nechce, tak je to jeho věc, možná umře, možná bude mít těžký průběh, je to jeho riziko, jeho zodpovědnost. A že to předá někomu očkovanému… no, to je možné, pak ale očkování nefunguje ve smyslu přenosu, ale jen ve smyslu následků, tedy je stejně jedno, jestli se potká ten očkovaný s někým neočkovaným nebo očkovaným, nakazit se může od obou.
Jinak jsem zaznamenal čísla, že 98 % úmrtí tvoří osoby nad 55 let. A na ně by se mělo cílit. Tohle tvrdí i epidemiolog Jiří Beran. Já osobně bych udělal povinnost se očkovat pro tuto kategorii, s tím, že by dotyčná osoba mohla podepsat „revers“, ale zkrátka každý občan vytipovaný, že patří do rizikové kategorie (mohou být i další kritéria, nejen ten věk), tak by byl napřímo osloven a buďto si to nechá píchnout nebo musí podepsat „revers“. Protože to největší riziko je těch 600 tis. rizikových, co se očkovat nechtějí. Místo toho je asi snazší buzerovat děti, pro které to není víc než jen taková „chřipečka“.
Jo, a ještě jedna věc, co do toho tak nějak zapadá… blížící se volby. Akorát teď otevřu https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/adam-vojtech-koronavirus-opatreni.A210730_193­324_domaci_ma­ma?zdroj=doma­ci_hp … no, co myslíš, načasují si euforii pěkně před volby, jak vyčůrané. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: to, že znáš 3 lidi, co (snad) zemřeli v souvislosti s očkováním, nemá statisticky žádný význam. Když to řeknu drsně: když se kácí les, lítají třísky. Na druhé straně víme o miliónech lidí, kterým očkování neublížilo a o miliónech lidí, kteří zemřeli na covid neočkovaní. Prostě zákon velkých čísel. Jak teď proběhlo médii: kritizoval očkování a teď zemřel na covid. Smůla? Ne, sám osudu pomohl. Jako by někdo řekl: včera zase spadlo letadlo, 200 mrtvých. Už nikdy nepoletím letadlem. Radši bude jezdit autem, kde je riziko smrti o několik řádů vyšší, než v letadle. Co k tomu dodat?

aliendrone

Kepler>>> Tak to se SAKRA pleteš! Význam to MÁ, poukazuje to na „pravdivostní hodnotu“ udávaných čísel. Šance, že bych z těch údajných 94 mrtvých ZNAL OSOBNĚ TŘI sice není pochopitelně nulová, ale tak zanedbatelně malá, že je téměř JISTÉ, že ta „oficiální čísla“ NEODPOVÍDAJÍ skutečnosti.

Stejně jako neznám osobně 3 vítěze Sportky (a to tahle hra běží celý můj život myslím). Možná že jsem se narodil pod „šťastnou hvězdou“ (faktem je, že se mi už stalo HODNĚ podivných až neuvěřitelných věcí) – to NEVÍM. Nicméně BUDU předpokládat, že když se probudím a uvidím nad sebou hvězdnou oblohu, tak je noc a nikoliv že je den a já jsem zachrápal v planetáriu. Takže stejně tak zůstanu u důvěry v matematiku, než bych ji dal médiím/oficiálním složkám. ;) :D :D

Tudeíž můj závěr je, že 94 mrtvých (pardon, „podezřelých v souvislosti s očkováním“, PCHE!) je NEPRAVDIVÉ číslo a „pravda je někde jinde“. :(

Jenže ono ve skutečnosti NEJDE o ty počty, v tom jsem s tebou zajedno (i kdyby to byl jeden JEDINÝ případ!). Ty prostě obhajuješ MRZAČENÍ a VRAŽDĚNÍ zdravých lidí ve prospěch chcípáků, kteří to tak jako tak mají spočítané (jestli nezdechnou TEĎ, tak ZÍTRA!) a TO mě prostě nejde ani náhodou akceptovat. Tož sorryjako, ale musíme se shodnout na tom, že na TOMHLE SE NESHODNEME! :(

Ametyst

Vlády se usnesly, že imunita po prodělání covidu bude 9 měsíců. 🙂 Absurdita jako hrom. Pokud je ochrana před covidem lepší po prodělání nemoci než očkováním, budou se muset lidi očkovat nejspíš 2× do roka. To je asi účel.

zjentek

@alesh: „Protože to největší riziko je těch 600 tis. rizikových, co se očkovat nechtějí.“

Největší riziko čeho? Že sami zemřou? Nebo co řešit?

Profesor Beran také jasně řekl, že vytvoření protilátek z onemocnění je mnohem vyšší než z očkování.

Alesh

No, jasně.

Alesh

… a další zajímavý článek na mě teď vykouknul… https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/pandemie-preje-obrum-big-tech-petka-hlasi-prekvapive-zisky-ale-i-obavy-170824