xiperio

Kde se dají změřit protilátky?

Kde si mohu nechat změřit kolik mám protilátek na Covid?
A platí to pojišťovna nebo kolik to stojí?
Děkuji

Nejlepší odpověď
cochee

Zkus to ve zdravotnické laboratoři, kde se běžně dělají rozbory krevních vzorků pro lékařské účely a kde zároveň i poskytují možnost toho krevního odběru. Jsou to různé soukromé biochemické laboratoře, nebo biochemická oddělení poliklinik, možná i na krajských hygienách a podobně. Pojišťovny by ti to zaplatily jen v případě indikace lékařem, snad – neznám jejich pravidla. Takže jako samoplátce. Já jsem si nechal shodou okolností dělat toto stanovení minulý týden, protože jsem byl na odběru na žádanku od lékařky, tak jsem si řekl, že to vezmu jedním vrzem, zaplatil jsem v pokladně střediska pětikilo a sestra mi vzala o jednu ampuli krve více, než obvykle. Pro výsledek jsem si mohl zajít, ale nechal jsem si ho poslat na e-mail, přišel mi tentýž den v 15 hodin.

Další odpovědi
Pepa25

Ve většině laboratoří, které dělají odběry / vyšetření z krve.
Stojí to kolem 4 až 5 stovek, není to hrazeno ze zdravotního pojištění. Myslím, že to proplácí jen ZP MV, nožná na to jdou využít nějaké bonusové programy i jiných ZP.