Ametyst

Jak si vysvětlit, že asi 400 tisíc neočkovaných seniorů 60+ přežilo až dodnes?

Nesetkali se během téměř dvou let doby covidové s tímto virem? To je docela nepravděpodobné.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jsou to DRZÍ ŠMEJDI, kteří nerespektují „vědecké“ objevy a nanejvýš profesionální nařízení, podle kterých mají chcípnout. Podloudně a zákeřně zatěžují (doslova VYČERPÁVAJÍ!) náš státní rozpočet ve spolupráci s oligarchou a čínskokomunistickým agentem na Hradě Zemanem a tváří se přitom jako demokraté!

Ale s takovými demokraty se spoluobčané vypořádáme! Ať si nemyslí, že se o nich neví! Ať si nemyslí, že svobodní demokratičtí občané je nechají, aby jim podkopávali jejich svobody, občanská práva a anticovid „opatření“. Je třeba ČTVRTÉ dávky vakcíny a lockdown, aby konečně pochopili, kdy mají natáhnout ráfy. ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

A tu desinformaci máš odkud? Slušelo by se doložit odkazem. Já vím jen, že na covid umřelo hodně přes 30 000 lidí a většina z nich nebyla očkovaná.

Disraeli

Většinu lidí, co znám, se s ním nesetkala (ve smyslu nebyla nakažena) a znám celkem dost lidí. Takže to nebude tak nepravděpodobné. Ale taky jsem znal pár, kteří na to zemřeli, 2 rodinné známé, 2 sousedé (plus další, kteří už jsou ovšem známí známých nebo jsem je „znal“ jen tak letmo od vidění/z doslechu). A souseda od naproti do dostalo do kómatu, velké ohrožení života, asi přes půl roku v nemocnici, z toho dlouho na ARO, a teprve teď, asi rok poté už může trochu chodit po svých (jinak byl na vozíku). Na druhou stranu jiná sousedka měla zcela mírný průběh a brzy byla jako rybička (necelých 80 let, zato ten soused, co zemřel, neměl ani 40… Na každého to může působit jinak). Kamarád měl pozitivní test, ale jinak naprosto bez příznaků… Ani by nepoznal, že je nakažený, kdyby ho netestovali.

Jednoduše, buď nebyli nakaženi (preventivní opatření – dodržování nařízení a ochr. pomůcek, výskyt viru, aktivita důchodců) nebo je to nezabilo, i když byli nakaženi. Mohli mít lehký průběh nebo vážný, dokonce v ohrožení života, ale s tím, že přežili.
Je to individuální a lékaři/vědci stejně pořádně ani nevědí, jak to „funguje.“ Stáří jsou logicky v největším ohrožení kvůli svému věku a s tím spojených zdr. problémů a imunitě. Ale může (a nemusí) to být ohrožením pro každého nehledě na věk.

Drap

Neni třeba si nějak vysvětlovat. Zkrátka se nenakazili a připadá mi to celkem pravděpodobné.

led

Pravdú má desperád aliendrone, je to drzosť od tých neočkovaných seniorov. Odolávajú očkovaniu a odolávajú aj covidu. Ale čo majú robiť, keď sú odolní voči tomuto nešváru! Majú snáď kvôli covid_číslam zmeniť svoju imunitu?

Preto dajme výzvu týmto nezodpovedným(?) seniorom 60+
Hanbite sa, vy anticovidoví neočkovanci, veď kvôli vám sa zbytočne minuli veľké peniaze (neodvážim sa napísať tú sumu) na nákup doteraz vami nevyužitých vakcín, ktorým už pomaly končí záruka.

Vám nič nehovorí: „keď dávajú zadarmo, ber, aj keď nepotrebuješ“? A čo staré porekadlo: „Dobrá hospodyně pro pírko i přes plot přeskočí“?
Čo tam potom, že ste zdraví… myslite aj na susedov, ako k tomu prídu, že oni sú očkovaní a vy nie… Vy ste vinní, že ste zdraví!

Dochy

Hele, já ve svém nejbližším okolí Covid také neměl. A to jsem trochu aktivnější než důchodce co si jen jednou za dva dny dojde pro rohlíky.

Pepa25

Vzhledem k tomu, kolik lidí zemřelo, mi ironie nepříjde vůbec na místě! Je to docela jednoduché: buď se s virem nesektali (což je docela možné, pokud žijí někde na vesnici) nebo nemoc prodělali bez následků nebo s následky (v nejhorším případě zemřeli). Že někteří nechápou pravděpodobnostní počty není problém statistiky, ale jejich. Zkusím proto co nejjednodušeji: u očkovaných zemřel 1 člověk z x, u neočkovaných 1 z y, kde to y je násobně menší.

Annemone

Pár lidí z této věkové skupiny znám. Nemoc prodělali a mají protilátky. Protilátky si nechávají pravidelně měřit a nejen že jim neklesají ani po roce, jejich množství se naopak stále zvyšuje. Nemají žádný důvod jít na očkování.

JežíšKristus

A proč by nepřežilo? Která nemoc má stoprocentní smrtnost?

paul1

Některé domovy důchodců měly velké problémy a dost lidí z nich to odneslo. U těch ostatních, za které mohu mluvit tak trochu i já:
mají lepší disciplínu, dodržují zásady hygiemy včetně roušek, chodí méně mezi lidi, hlavně nechodí na pitomé prostesty bez roušek (to je opravdu divadlo a sešlost lidí s nižším IQ) atd.

plebs

Pokud se pravidelně testují a nikoho nenakazí tak geroj charašo, pokud jsou přenašeči Covidu tak by pomohla Lukašenkova léčba.

dubraro

Možná je to právě tím, že nejsou očkovaní.

Ametyst

Drap: Naopak je potřeba si to vysvětlovat, když je vláda kvůli nim tak hysterická. Pokud tomu dobře rozumím, jako se zdravými lidmi se s nimi nepočítá. Musí se nechat očkovat. Vlastní posilování imunity a vlastní péče o zdraví vypadá jako vyšší stupeň rebelie.

Ametyst

Kepler: Tak ÚZIS šíři dezinformace? To je dobré vědět. Konečně.

Malvína

Kepler – něco přes 30.000 lidí zemřelo S nákazou. Ne NA covid. Tohle tvrzení je zavádějící.

Kepler

OK, to beru. Ale bez covidu by asi nezemřeli, umírali by na běžné nemoci. Imunita v háji.

Disraeli

Hlavní vina ovšem covid…snad nikdo nezemře na covid, ale na nějaké selhání orgánů/sytému v důsledku oslabení obranyschopnosti, vyčerpaní, přetížení,… Plus třeba covid ve spojitosti s jinými komplikacemi/ne­mocemi. To neznamená, že nezemřeli na covid (jen ne přímo – i když ta to může).

Dochy

To pak můžeš říct že nikdo nezemře na ebolu, ale třeba „jen“ na vnitřní krvácení, nikdo nezemře na rakovinu, ale třeba se udusí, protože mu přestanou fungovat postižené plíce, nebo chcípne na otravu cytostatiky…
Myslím, že nemáme potřebu snad tohle řešit. Alespoň dokud se do Covid obětí nezapočte idiot co v autě vyletěl ze zatáčky a na patologii mu najdou vir.

Malvína

To sice souhlasím, ale právě proto, že téměř nikdo nezemře čistě jen na covid, je úplně mimo mísu to takhle psát. Nejsem naivní, je to i logické, že někdo těžce nemocný, sotva žijící, se dostane do situace, kdy ho covid dorazí. Mě už jen prostě vytáčí, že všichni zemřeli NA covid. Hlavně aby to jó přidalo na drama.

Ametyst

Milá Malvíno, ke všemu tomu dramatu to i zavání pojišťovacím podvodem. Špitály inkasují za covidové pacienty mnohem víc peněz.

JežíšKristus

Již neinkasují.

Disraeli

U chřipky a jiných se taky píše, že „zemřeli na chřipku.“ Přestože třeba zemřeli na selhání srdce a podobně. Nevidím v tom problém.
Jinak je třeba rozlišovat primární a „sekundární“ příčiny smrti… Smrt způsobila zástava srdce, nebo chřipka, která mohla za tu zástavu srdce? Co je ovšem hlavní příčina smrti. Zemřel na zástavu srdce, ale nemít chřipku, tak by k zástavě srdce (či něčemu jinému) nedošlo, tudíž ani k smrti. Zemřel na chřipku, přestože příčinou smrti („dorazením“ když to napíšu hnusně, konečná příčina) byl kolaps orgánu.
S covidem je to úplně stejné.

Když to tak uvádí i lékaři/vědci/sta­tici, tak proč by nemohli obyčejní lidé.

Disraeli

Ono je to spíš tak, že někdo je těžce nemocný kvůli nějaké virové nákaze (ta to způsobila – u některých mohla u jiných ne, i chřipka má různý průběh u různých lidí) a pak ho dorazí něco jiného. Selžou orgány a nebo díky celkovému oslabení se mu toho sejde víc (víc nemocí) – ale pak stejně nezemře PŘÍMO na tu nemoc, ale na to, co ty nemoci způsobily (selhání v těle, smrt).