Poplika :D

Co znamená zkratka bruh bruh?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste kontext. Takže uvádím obecně z anglického chatu a i z češtiny.
Jeden zdroj je KAPESNÍ SLOVNÍK SLANGU SOCIÁLNÍCH SÍTÍ, další 2 zdroje význam potvrzují.

A. Angličtina

1. Projděte si odkaz.

https://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=bruh
--

2. bruh [brah] – zkr. angl.brother – viz bro

bro [bro] – zkr. angl. brother – bratr/blízkýkamarád

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:ez­wnh49ovsoJ:soc­v2.nidv.cz/ar­chiv39/getAttach/hash/6d­6b52cf-0c0d-11e7-a054-005056bd6e49+­&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl=c­z&client=fire­fox-b-d

3. Bruh“ je populární variantou slangového výrazu „brácho“, který se často používá jako pomůcka k vyjádření frustrace nebo zklamání z něčeho.

On-line je tento termín často opakován ve formě textových komentářů a obrázků, v nichž jsou různé předměty zobrazeny různé, třeba jako padající..

„Bruh“ se používá jako alternativní způsob, jak říkat „brácho“, jde o neformální název pro „bratra“, a to od poloviny do konce 20. století krátce poté, co slovo „bro“ vstoupilo do hovorového použití v americko-anglické lidové řeči. 19. prosince 2003 první záznam bruh ve slovníku Urban Dictionary

První známé použití „bruh“ v reakčních obrázcích pochází z obrazového makra založeného na fotografii profesionálního basketbalového hráče NBA Johna Walla, který se na lavičce sklonil s prázdným pohledem.

více v odkazu

https://knowy­ourmeme.com/me­mes/bruh

B. Čeština

Ještě jsem našla, že výraz BRUH je i v češtině jako nářeční slovo.

"broh jen nář. (stč. též brh, brah ‚doupě, stříška chránící seno, chýše‘,
Jg též brh, brah „každá hromada, např. kamení, dříví“, též
‚humno‘, ‚stodola‘, ‚stoh‘, Bš ‚stoh slámy‘ laš., SSJČ brh zast.
‚hromada, stoh‘) —

Psl. *borgъ ‚ochrana, pokrývka‘, toz *berg, bergti ‚chránit‘. Slova brh, brah, broh, BRUH spolu etymologicky souvisejí (vzhledem k významové podobnosti) a také Gb a Jg je spojují v jedno heslo. Náš význam byl slo-
vu dodán zřejmě přenesením nebo specifikací."

https://cja.uj­c.cas.cz/e-cja/heslo/2648

Vidíte, jak je důležité klást přesné otázky.

--

Klaproth

„Kontext? Opravdu jde o zkratku?“

Myslíte, že tato odpověď je vyhovující?

Další odpovědi
Klaproth

Kontext? Opravdu jde o zkratku?

Edison

Ani nevíme, z jaké oblasti lidské existence. Takže stručně UTFG!!!

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=bruh+br­uh&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

carsonbuchan

Very useful for me. Whatever the problem, it is critical for instructors and parents to collaborate in order to assist children with writing papers and provide support like wordle

Philipww33

Rychlý způsob, jak získat zpět svého milence, bývalého manžela nebo bývalou manželku s jinou dámou, miloval jsem ho celý život, v roce 2021 jsem narazil na svědectví, jak Dr Sacre pomohl muži přivést zpět jeho bývalou manželku, kontaktoval jsem Dr Sacre, Dal mi tu nejlepší radu ohledně vztahu a také seslal kouzlo pro já to bylo 3. února 2021 během 24 hodin byl zpět, dnes jsme šťastně manželé s naším krásným synem, snažte se a bojujte, abyste je získali zpět, pokud je někdy milujete, není chyba, kontaktujte Dr Sacre pro pomoc WhatsApp +2349076034359 nebo e-mailovou adresu sacretempleofpower@gmail.com, ujišťuji vás, že se stane mužem nebo ženou, o kterých sníte každý den
paní Stefanie Wilhelmová