Rokio

Co znamená přísloví: „Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí“?

Znamená to, že pokud má člověk pouze průměrnou inteligenci nebo je schopen dosáhnout pouze maturity, tak nemůže získat akademický titul, protože na to nemá. Příroda mu tu neumožnila.

Znamená to, že se rodí lidé chytří a méně chytří a některý člověk chyběl, když se rozdávaly mozky? Je pravda s vysokou i nízkou inteligencí se člověk rodí a pokud se někdo narodí jako člověk s intelektuálním postižením, bude retardem do konce svého života?

Nejlepší odpověď
da ny

Jak píše v doporučeném odkazu annas, souvisí to s přirozenou inteligencí, danou „Bohem do vínku“.
Nikoliv s nadáním a pílí (byť má tato odpověď tolik souhlasných bodů). :)

Ano, rodí se lidé chytří a méně chytří :)
S vyšší či nižší inteligencí se člověk rodíá.
Se stoupajícím věkem, zkušenostmi a znalostmi se může o něco ztvýšit.

Mentální retardace je trvalá vývojová vada psychiky, inteligence.
Např.:https://wiki.rvp­.cz/Knihovna/1­.Pedagogick%c3%bd_le­xikon/M/Ment%c3%a1ln%c3­%ad_posti%c5%be­en%c3%ad_(men­t%c3%a1ln%c3%ad_re­tardace)

Další odpovědi
Drap

Využij archiv
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/umite-vysvetlit-toto-prislovi