Retko

Umite vysvetlit toto prislovi?

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Nejlepší odpověď
dudu

ano, dotyčnému, kterému bohové nedali do vínku nadání, ani píli, už vůbec nepomůže zajít do lékárny.

Další odpovědi
annas

Souvisí s lidskou hloupostí. Doslova: Ten, komu „bůh“ nenadělil do vínku přirozenou inteligenci, nepomůže mu, ani kdybyby si ji koupil v lékárně. To nejde, takže zůstane stále hloupý.

Jakub

Nejlepší přirovnání by bylo, lidově řečeno, když je někdo blbý, tak to má na věky.

BARONI

moderně:VPARLAMENTU NEKOUPÍ.

deny555

Prostě,hloupý až to bolí.