paul1

Co vede lidi k tomu, že se z nich stávají postupně škarohlídi?

Jsou to špatné zážitky z dětství, nebo mladosti, zklamání z politiků a mezinárodní situace nebo jiné zážitky?
Dobré názory o stěžování se má komička Simona a má v mnohém pravdu.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zzF1iOBoD­K0&t=110s

Nejlepší odpověď
Drap

Stav a situace ve společnosti, soustavné vymývání mozků médii a nezměrný „blahobyt“, který je nám soustavně předkládán.

Další odpovědi
Dvorní šašek

Často vnitřní nespokojenost vyvolaná nějakou událostí, činností nebo zážitkem či zkušeností. Konkrétně vyjmenované věci jen umocňují v člověku negativitu, která je zakořeněna, lépe řečeno jako houba nasává všelijaké aspekty, které pak na člověku udržují nějakou stopu.

Ametyst

Mám zkušenost, že se z optimistů stávají realisti.

cappuccino

Nejspis jsou to ztracene iluze!

Pepa25

Bohužel je to zřejmě přirozený vývoj, hlavně u mužů. Málokdo umí stárnout …