Avatar uživatele
Complex

Co vám zabírá na bolest zad?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1852 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Rozcvičení k tomu určené. Je to soubor několika cviků.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Když je nejhúř a nic jiného nepomůže, vezmu tramal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Málo známé a nejméně škodlivé analgetikum FOXIS ( 80%paralenu a 20 % tramadolu). Beru dva prášky najednou, denně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Záleží na PŘÍČINĚ, kterou bez vyšetření, po internetu určit NELZE. NĚKDY se dá „utlouct“ brufáčem.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jak již bylo řečeno, záleží na příčině. Psychosomatici (zejména dr. Hnízdil) by vám však řekli, že tělo mluví vaším jazykem. Bolest zad tedy ve většině případů znamená „mám toho na hrbu moc“ (proto je v dnešní uspěchané době bolest zad tak častá) > nejlepší lék je odpočinek, procházka, zajít na pivo… Prášky řeší následek, nikoli příčinu (slovy dr. Hnízdila jimi jen „vypnete kontrolku“).
Pokud se vám nezdá, že toho máte moc, může pomoci již zmíněné cvičení. Mohu doporučit knihu R. McKenzieho „Léčíme si záda sami“ (McKenzie Institut Czech Republic, Praha 2010).

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Kromě osvědčeného souboru cviků(viz Elkon) je dobré to, co dělá třeba kočka. Tj trochu zatnout svaly a protahovat hřbet různými způsoby. Třeba v leže v pohodlí v posteli. Ale tak, aby u toho člověk měl takové to příjemné mravenčení. Nevím, jestli to jde vždy naplno uměle navodit, ale snad trochu ano. A nemusí se tak protahovat jen záda.
Kromě rozcvičování myslím je dobré i posilování zádových svalů, shyby někde na větvi, přiměřená zátěž. Tedy tak usuzuji podle toho, že mě kdysi chytla záda po dlouhodobějším přerušení sportovní činnosti.
Psychika hraje určitě velkou roli, ale co s tím?

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Qentosi, ty čárky, který jsem tam měl tam byly SCHVÁLNĚ!! Jím, žes mi je „opravil“ jsi totálně změnil co jsem říkal. Tak se mi do toho, prosím, nes… nemotej.

před 1851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Nikoli, význam zůstává zachován.

před 1849 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Jestli to chceš odborně, jedná se o dvě za sebou jdoucí příslovečná určení. Ta se čárkou neoddělují.

před 1849 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

… tím pádem nejlepší řešení by bylo ta dvě příslovečná určení prohodit.

před 1849 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jde o výčet a ten se čárkou odděluje.

před 1849 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Brufen, nebo Tramal, to jen oblbne, ale neléčí. To je jako s obstřikem. Na čas utlumí bolest ale neléčí. Mě se osvědčilo cvičení a v nouzi nejvyšší podvodní masáž zad. Samozřejmě předepsáno a doporučeno lékařem. A už jsem u toho zůstal. Ty cviky fungují perfektně. Kdykoli cítím náznak problému, cvičení použité včas, pomůže.

před 1852 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Máš pouze jednostranný pohled na bolest zad. Důležitá je příčina.
Mně například bolí záda ruce a nohy od svalů. Autoimunitní zánět svalů. Každý pohyb bolest jenom zvýší.Jsem rád za ty prášky. To ovšem neznamená, že se pohybu a práci vyhýbám.
Navíc bolesti zad a končetin, jsem většinou degenerativního původu.
To ti nevyléčí ani svěcená voda.
Souhlasím s Keplerem.

před 1851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Kdo je mladý a bolí ho záda je většinou pohybový lemplík. Vyjímka potvrzuje pravidlo!!!

před 1851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Když máš výhřez ploténky, žádné cvičení ani masáže ti nepomůžou. To se léčit nedá, leda operačně, což je dost o hubu. Jednou jsem byl na tom tak blbě, že mi museli dát injekci (obstřik?). Kupodivu se pak bolesti nevrátily – trvalý účinek.

před 1852 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Někdy před třiceti léty (už přesně nevím, musel bych se podívat) jsem měl vyhřezlé plotýnky v bederní páteři. Strašili operací, dokonce jsem dostal pak i modrou knížku. Injekce, prášky, elektroléčba a rehabilitace. Po dlouhé době se to upravilo a tím speciálním cvičením jsem docílil toho, že záda nezlobí. Byl jsem na tom tak bídně, že jsem i na záchod lezl po čtyřech a tam složitě usazoval. Nějakou dobu jsem pobyl v nemocnici. Když se záda někdy připomenou, párkrát si zacvičím a zase je to OK. Taky můžu doporučit cviky dr. Norbekova. Je to náročné, ale tělu to pomůže. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=61sAOYmr0wE

před 1851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj… problém je, že mnohdy je pak tak bolest „samobolestivá“. Např. při blokádách funkci páteře převezme část svalstva, které se pak namůže a bolí. Po nápravě bolest pak neodeznívá, nebo jen velmi pomalu a snadno dojde k dalším obtížím. Po odblokování je tedy pak vhodné páteř nepřetěžovat a bolest krátkodobě pořešit medikamentozně. Jindy je potřeba před odblokováním rovněž utlumit bolest, případně uvolnit natažené svalstvo, aby bylo vlůbec možno něco udělat, jinak by to mohlo být pro pacoše utrpení.

před 1852 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek