Jack 12323

Co říkáte na můj sen?

Jednou se mi zdál fakt divnej sen:
Odehrával se převážně na přelomu 30–40 tých let. Byl jsem židovský kluk a bylo mi tak devět. Bydlel jsem se svými rodiči v luxusním bytě a pravé jsme obedvali, najednou zazvonil telefon, táta vstal a šel to zvednout. Volal mu recepční luxusního bytového domu(nebo to byl spíše hotel), ze si pro nás přijede gestapo za to, ze jsme ukradli nějaké diamanty. Když se to otec dověděl, měl strach a poslal nás do mého pokoje. Máma me řekla at se schovam do kufru na podlaze a dala mi dopis pro tetu z Ameriky , která si pro me měla přijet. Potom máma odešla do obývacího pokoje za tátou, měli o me strach, ale už bylo pozdě!
Gestapo přijelo pro rodiče černým kabrioletem Mercedes-Benz ( měli přilby jako ss, ale nechápu proč přijeli v tak luxusním autě, když to byli obyčejní příslušníci ss), zatkli rodiče a odjeli s nimi. Ja jsem v průběhu odvedeni mých rodičů vše sledoval prez zavřené dveře, které byly průhledné, ale oni me nevideli. Za asi hodinu ke mne přijela teta z Ameriky a přečetla si dopis. Poslední co si pamatuji z obd. 40 let, bylo to jak jsem byl zavřeny v kufru a jel s tetou vlakem. Pak jsem se ocitl v New Yorku asi v 70. nebo 80. letech, byl jsem bohatý bussinesman a šel jsem se podívat na zápas amerického fotbalu. Kdy jsem odcházel, šel jsem na timesquare, kde na me čekala teta, která mi řekla, ze jsem měl obrovské štěstí, ze jsem přežil a ze jsem jediný kromě ni, kdo z naši židovské rodiny přežil. Omlouvám se za velkou délku, ale byl to tak živý sen ze se nedá zapomenout ani jeden detail a to se mi zdál asi už před rokem:)

Odpovědi
Edison

Že v tom máš zmatek. SS a gestapo neměli vůbec nic společného.

led

Je to zjavne myšlienková reakcia na videný film (s touto tématikou a rekvizitami bolo nakrútených niekoľko filmov), alebo prečítanú knihu. Nemusí ísť pritom o okamžitú reakciu po zhliadnutí, alebo prečítaní diela, ale stačí malý impulz „spúšťač“ počas dňa a spomienka na vnútorný zážitok po prečítaní, videní diela (aj pred mnohými rokmi) sa vracia ako vlastný zážitok.

Gus_Fring

Zajímavý sen a hádal bych, že máš rád historii dle typu snu. Ale pokud očekáváš vylíčení snu podle snáře, tak ode mě to nečekej. Snář je blbost. Jinak nevím, co na to říct.