Meffinka

Co přesně dělá anděl na Mikuláše?

Tento rok půjdu už podruhé za anděla, ale přijde mi ta úloha trochu nudná. Že tam anděl vlastně jen stojí a na konci Mikulášova proslovu donese dětem dárečky. Toť vše. Nebo co vlastně má přesně dělat?
I to kouzlo vánoc, co dřív bylo, že chodili čerti ulicí už téměř vymizelo. Ani strašit nemůžou…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Když jsem je viděla naposled, tak anděl držel Mikulášovi fousy, aby si je nepozvracel.

Další odpovědi
Drap

Anděl doplňuje Mikuláše. Je to protiklad čerta, hodná mírumilovná a milá bytost. Dost často dělá Mikulášovi jakousi sekretářku. V některých lokalitách předčítá pro Mikuláše z knihy dětské hříchy a jejich dobré stránky. Dost často také nosívá košík, nebo nůši a pčedává Mikulášovi dárky pro jednotlivé děti.

marci1

Anděl „krotí“ Mikuláše a čerta. „Zastává“ se dětí, říká Mikulášovi, že děti byly hodné, jen sem, tam trošičku zlobily atp. 🙂

KARI05

Dává dětem čokolády a bonbony nebo neky aladkosti proste a taky se usmívá:D

anonym

Anděl hraje roli utěšitele a musí mít ruku na všemi.

Martinuss

Chlastá